MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Pierwszy Kongres Kobiet Zagłębia Miedziowego w Głogowie

Kacper Chudzik
Kacper Chudzik
Wydarzenie zorganizowano w Głogowie
Wydarzenie zorganizowano w Głogowie Kacper Chudzik
Głogowski teatr był miejscem organizacji pierwszej edycji Kongresu Kobiet Zagłębia Miedziowego. Na wydarzeniu pojawiło się spore grono parlamentarzystów.

W sobotę, 16 marca, w Głogowie zorganizowana została pierwsza edycja Kongresu Kobiet Zagłębia Miedziowego. Na zaproszenie organizatorek w Teatrze Miejskim im. Andreasa Gryphiusa spotkały się przedstawicielki różnych organizacji i stowarzyszeń z całego regionu, ale też panie związane z samorządem czy polityką. Do udziału zaproszono też kilku mężczyzn, wśród których byli politycy czy samorządowcy. Prym w spotkaniu wiodły jednak panie, które wzięły udział w cyklu prelekcji i debat mówiących o sprawach i problemach kobiet we współczesnym świecie.

Wśród zaproszonych gości zobaczyć można było: senator Małgorzatę Sekułę – Szmajdzińską, posłów i posłanki: Monikę Wielichowską, Łukasza Horbatowskiego, Iwonę Krawczyk, Michała Jarosa, Weronikę Smarduch, Marka Chmielewskiego, Marcina Józefaciuka oraz wojewodę dolnośląskiego Macieja Awiżenia.

– Nie chcemy, żeby decydowali za nas panowie w krawatach. Bo my wciąż poruszamy się w świecie uszytym na miarę garniturów mężczyzn. I nam kobietom w tych szpilkach, garsonkach i z czerwoną szminką jest o wiele trudniej, bo wszystko musimy bardziej, lepiej i więcej. Wciąż jest nas mało w polityce, nie tylko ogólnokrajowej ale i lokalnej. W przedsiębiorstwach mało jest prezesem, dyrektorem i tak dalej. Ale musimy sobie z tym radzić – mówiła Monika Wielichowska, pełniąca funkcję wicemarszałek Sejmu.

Organizatorki liczą na to, że kongres na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń w regionie i w następnych latach odbędą się kolejne jego edycje. Imprezę w Głogowie poprowadziły radna powiatowa Ewa Czaińska oraz radna miejska Bożena Czekańska-Smykalla.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Roland Garros - czy Świątek uźwignie presję?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na glogow.naszemiasto.pl Nasze Miasto