III liga: Karkonosze w starciu z Wartą walczyły do samego końca i uratowały jeden punkt. Zobacz zdjęcia

Przemysław Kaczałko
W meczu 30. kolejki III ligi (grupa 3) Karkonosze Jelenia Góra podejmowały walczącą o utrzymanie Wartę Gorzów Wielkopolski. Podopieczni Zbigniewa Smółki, szczególnie w drugiej połowie, mieli sporo okazji, aby zdobyć bramkę, jednak to goście byli bliżsi kompletu punktów. W doliczonym czasie gry punkt dla gospodarzy uratował Dominik Radziemski.

W pierwszej połowie mecz nie porywał. Brakowało klarownych sytuacji bramkowych, choć obu zespołom nie było można odmówić woli walki. Po zmianie stron było znacznie ciekawiej.
W 78. minucie przyjezdni objęli prowadzenie za sprawą Krystiana Rybickiego, jednak biało-niebiescy do końca walczyli o zmianę rezultatu. W 95. minucie miejscowi uradowali swoich kibiców, bowiem Dominik Radziemski zdobył gola na 1:1 i takim wynikiem mecz się zakończył.

W następnej kolejce (18 maja) Karkonosze zagrają na wyjeździe z rezerwami Górnika Zabrze.

Karkonosze Jelenia Góra - Warta Gorzów Wielkopolski 1:1 (0:0)

Karkonosze: Fościak – Dudek, Bronisławski, Firmanty, Klimek, Kocot, Milewski, Niemienionek, Pałaszewski, Posacki, Radziemski. Rezerwowi: Jaros, K. Kuźniewski, Maciejewski, T. Kuźniewski, Pojasek, Ratajski, Siudak, Tokarz.
Warta: Wiśniewski – Bielawski, Gardzielewicz, Kaczorowski, Lewandowski, Majerczyk, Marchel, Rybicki, Trepczyński, Ufir, Żeliszewski. Rezerwowi: Chiperi, Klimko, Nakano, Smug, Stańczak, Stasiak.

Roland Garros - czy Świątek uźwignie presję?