Adrian Olszewski z dwoma medalami

Zawodnik głogowskiego Piasta brał udział w Halowych Mistrzostwach Polski Masters. Adrian Olszewski zdobył w nich srebrny oraz brązowy medal.

Srebrny krążek głogowianin zdobył w biegu na 60 metrów, w którym osiągnął wynik 7.36 s. Drugi medal trafił do niego również za bieg, tym razem na dystansie 200 metrów. Z czasem 24,32 sekund Adrian Olszewski poprawił swoją halową życiówkę i zdobył brąz.

Głogowianin nie brał jednak udziału w swoich koronnych konkurencjach, którymi są skok w dal oraz trójskok. Wszystko przez kontuzję. - Mam niewielki uraz mięśnia biodrowo-lędźwiowego, a w marcu biorę udział w halowych mistrzostwach Europy w Madrycie. Nie chciałem więc ryzykować pogłębienia się kontuzji - mówi głogowski lekkoatleta. - O wyborze biegu zdecydowaliśmy razem z trenerem.

Adrian przyznaje, że nie odczuwał podczas rywalizacji swojej kontuzji. Mistrzostwa Polski traktował jednak jako start kontrolny właśnie przed zawodami w Madrycie.

Rywalizacja na poziomie europejskim zaplanowana jest na dni od 19 do 24 marca. W Madrycie Adrian ma już wystartować w swoich głównych kategoriach.