Żołnierze z Głogowa mają już nowego dowódcę. Ppłk Wojciech Meketiuk przejął obowiązki

Kacper Chudzik
Kacper Chudzik
Uroczystość przekazania dowództwa w Głogowie
Uroczystość przekazania dowództwa w Głogowie Kacper Chudzik
Udostępnij:
Głogowscy żołnierze mają nowego dowódcę. Obowiązki szefa 4. Batalionu Inżynieryjnego przejął ppłk Wojciech Meketiuk.

W poniedziałek, 10 stycznia, na placu apelowym 4. Batalionu Inżynieryjnego w Głogowie nastąpiło przekazanie obowiązków dowódcy jednostki. Dotychczas pełniący obowiązki ppłk. Krzysztof Jaroszek odchodzi, by pracować jako zastępca dowódcy pułki w 1. Pułki Saperów w Brzegu. Jego miejsce zajął awansowany na stopień ppłk Wojciech Meketiuk, który sam przeszedł do Głogowa właśnie z Brzegu, gdzie był dowódcą sekcji operacyjnej.

– Dziękuję za wspólne lata służby, trudnej i pełnej wyzwań i wyrzeczeń. Zawsze przyświecały mi słowa marszałka Piłsudskiego, że zasadą dowódcy musi być „duszę bierzesz, duszę daj". Oficer, podoficer, szeregowy, czy też pracownik resortu obrony narodowej. Wszyscy byli dla mnie jednakowo ważni. Wspólnie udało nam się stworzyć zespół zdolny do działania na najwyższym poziomie – mówił na pożegnanie ppłk Krzysztof Jaroszek, który zapewnił, że do Głogowa z chęcią będzie wracał.

Były dowódca przyznaje, że służba w ostatnich dwóch latach nie należała do najłatwiejszych. Na jego pobyt w głogowskim garnizonie nałożyła się pandemia i wiele dodatkowych zadań dla wojska.

– Nigdy nie mówiłem naprzód, zawsze mówiłem za mną. I mimo wszystko ten dwuletni okres służby w Głogowie minął bardzo szybko. Nie wszystko udało się zrealizować, ale wierzę, że obrany przeze mnie kierunek spowoduje rozwój głogowskiego batalionu – dodał ppłk Jaroszek.

Nowy dowódca w Głogowie

Jego miejsce na stanowisku dowódcy 4. BInż w Głogowie zajął 42-letni ppłk Wojciech Meketiuk. Ten karierę wojskową rozpoczął w 1996 jako podchorąży Wyższej Szkoły Oficerskiej m. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. Od 2002-2017 był m.in. dowódcą plutonu mostowego, dowódcą plutonu saperów i oficerem sekcji operacyjnej. Ppłk Meketiuk jest też weteranem misji zagranicznej. W latach 2012-2013 uczestniczył w misji w Afganistanie.

– Objęcie dowództwa nad batalionem z takimi tradycjami to dla mnie wielki zaszczyt. Zdaję sobie sprawę z wyzwań i zadań, jakie stoją przed batalionem. Razem będziemy kontynuować zaszczytne tradycje batalionu. Zrobię wszystko, aby ta wysoko postawiona poprzeczka pozostała została utrzymana na takim poziomie – mówił po objęciu dowództwa ppłk Meketiuk.

W Głogowie swoje obowiązki ma sprawować przez najbliższe trzy lata.

Pod koniec uroczystości przekazania dowództwa odbyła się wojskowa defilada. Zobaczcie zdjęcia:

Uroczystość przekazania dowództwa w Głogowie

Żołnierze z Głogowa mają już nowego dowódcę. Ppłk Wojciech M...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wizyta Janet Yellen w Polsce

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie