Pielgrzymi z Głogowa wyruszyli w trasę w poniedziałek, 2 sierpnia, o godz. 6.30. Start zorganizowano przy kościele Bożego Ciała ma Starym Mieście. W pierwszym etapie ich wędrówki przejdą do Grodowca. Około godz. 12 planowana jest tam msza z udziałem pątników.
W Grodowcu odłączy się od pielgrzymki niewielka grupa, która ruszyła tylko do tego sanktuarium. Reszta osób, czyli kilkudziesięciu pielgrzymów, ruszy dalej w kierunku Częstochowy.
– Jesteście bardzo wyjątkowi, szczególnie w tych czasach. Powiem za jednym z papieży, jesteście światłością, świadkami, solą tej naszej ziemi i wszystkich wspólnot, które reprezentujecie – mówił przed udzieleniem pielgrzymom błogosławieństwa kanonik Stanisław Brasse, proboszcz parafii św. Mikołaja w Głogowie.
Kiedy dotrą na Jasną Górę?
Celem pielgrzymów jest Częstochowa, a konkretnie sanktuarium na Jasnej Górze. Według planów pielgrzymi na miejsce mają dotrzeć 12 sierpnia. Do pokonania mają blisko 300 kilometrów.
Plan pielgrzymki
- Dzień I – Głogów –> Tymowa, Dziesław
- Dzień II – Tymowa, Dziesław –> Wołów
- Dzień III – Wołów –> Trzebnica
- Dzień IV – Trzebnica –> Dobroszyce, Dąbrowa Oleśnicka
- Dzień V – Dobroszyce, Dąbrowa Oleśnicka –> Bierutów
- Dzień VI – Bierutów –> Kamienna, Rychnów
- Dzień VII – Kamienna, Rychnów –> Wołczyn
- Dzień VIII – Wołczyn –> Gorzów Śląski
- Dzień IX – Gorzów Śląski –> Przystajń
- Dzień X – Przystajń – -> Borowe, Wręczyca Wielka
- Dzień XI – Borowe, Wręczyca Wielka –> Częstochowa
W pielgrzymce bierze udział kilkadziesiąt osób w różnym wieku.
Zobaczcie zdjęcia
Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?