Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wakacyjna Praca dla Młodych w Głogowie. Kiedy i gdzie się zgłosić? Ile można zarobić?

Grażyna Szyszka
Po dwuletniej przerwie wraca Wakacyjna Praca dla Młodych. Akcję organizuje Spółdzielnia Mieszkaniowa Nadodrze, która zatrudni 80 młodych osób.

Spółdzielnia Mieszkaniowa Nadodrze zaprasza na rekrutację do Wakacyjnej Pracy Młodych. Odbędzie się ona w środę, 21 czerwca w Teatrze Miejskim, gdzie w godzinach 14-16 przyjmowane będą formularze zgłoszeniowe, a o o godzinie 16 losowanie.

Spis treści

- W ostatnich edycjach w programie brało udział jednorazowo blisko sto osób. W tym roku możemy zatrudnić 80 osób. Dotychczas było to możliwe w dużej mierze dzięki wsparciu finansowemu Gminy Miejskiej Głogów. W tym roku ponownie wystąpiliśmy z wnioskiem o taką pomoc. Wniosek został pozytywnie rozpatrzony i Gmina Miejska przekazała na realizację programu 50 tysięcy złotych – informuje Mateusz Kowalski z SM Nadodrze.

Ci, którzy złożą formularz i zostaną wylosowani zostaną przeszkoleni z zakresu bhp oraz podzieleni na osiedla, na których będą pracować.

- Po tych formalnościach będzie można zacząć już faktyczną pracę w terenie. Planujemy zorganizowanie dwóch turnusów – pierwszy  w dniach 4-15 lipca oraz 18-29 lipca – dodaje Mateusz Kowalski.

Kto może się zgłosić do Wakacyjnej Pracy Młodych?

W programie mogą wziąć udział osoby, które w dniu 1 lipca 2022 będą miały skończone 16 lat. Górna granica wieku to 20 lat. Uczestnik programu musi być mieszkańcem Gminy Miejskiej Głogów i być uczniem lub studentem (posiadać aktualną legitymację szkolną lub studencką lub mieć zaświadczenie ze szkoły o pobieraniu nauki).

Od początku program ma jedno założenie – edukować młodych głogowian na kilku płaszczyznach. Po pierwsze ma przygotować do poruszania się po rynku pracy. Dlatego też uczestnicy przechodzą rekrutację, wypełniają dokumenty aplikacyjne, odbywają szkolenie bhp, podpisują umowy, wystawiają rachunki za pracę, rozliczają się z urzędem skarbowym. Dokładnie tak, jak to jest w przypadku „dorosłych” pracowników.

Ile można zarobić?

Każdy uczestnik otrzyma koszulkę z logo programu, czapkę, wodę pitną i rękawice ochronne do pracy. Wynagrodzenie za przepracowanie 45 godzin w ciągu dwóch tygodni wyniesie 886,50 zł brutto (tj. 19,70 zł brutto za godzinę).

- Staramy się, by każdy uczestnik Wakacyjnej Pracy trafił na osiedle, na którym mieszka. Dzięki temu młodzi stają się potem ambasadorami swoich osiedli. Po wykonaniu prac przez długie miesiące, a nawet lata, doglądają ich efektów i pilnują, by nikt nie zniszczył tego, co sami wykonali. Dbają więc o tereny zielone, które pielęgnowali, ławki czy trzepaki, które malowali, chodniki, które zamiatali – wyjaśnia M. Kowalski.

od 7 lat
Wideo

Pensja minimalna 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na glogow.naszemiasto.pl Nasze Miasto