Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W KGHM będą dyskutować o lasach wokół głogowskiej huty. Można dołączyć do konsultacji

Kacper Chudzik
Kacper Chudzik
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne MARZENA BUGALA-ASTASZOW POLSKA PRESS
KGHM organizuje konsultacje w ramach Zespołów Lokalnej Współpracy. Będą dotyczyły lasów otaczających Hutę Miedzi Głogów.

Huta Miedzi Głogów działająca jako oddział KGHM Polska Miedź S.A. rozpoczęła procedurę sporządzenia planu urządzenia lasu, który znajduje się w użytkowaniu wieczystym przez miedziową spółkę. Chodzi przede wszystkim o lasy wokół huty, które stanowią tak zwaną strefę buforową między zakładem a terenami zamieszkałymi. W ramach sporządzania tego planu przeprowadzone zostaną również konsultacje społeczne.

– KGHM Polska Miedź S.A. Oddział Huta Miedzi Głogów zaprasza społeczność lokalną, w tym samorządy lokalne, osoby i organizacje lokalne zainteresowane problematyką zagospodarowania lasów o zwiększonej funkcji społecznej do konsultacji w ramach Zespołów Lokalnej Współpracy – czytamy w ogłoszeniu zamieszczonym przez KGHM.

Członkowie zespołu będą zarówno konsultować projekt oraz opiniować dalsze kroki KGHM w tej sprawie. Prace zespołu mają skupić się przede wszystkim na aspektach takich jak:

  • założenia do projektu planu urządzenia lasu

  • propozycje wyróżnienia obszarów o szczególnym znaczeniu dla lokalnej społeczności

  • potrzeby w zakresie zagospodarowania turystycznego

Udział w ZLW jest nieodpłatny i dobrowolny. Pierwsze jego spotkanie odbędzie się podczas posiedzenie Narady Urządzeniowej 26 marca 2023 r o godz. 10 w głogowskiej hucie. Osoby zainteresowane powinny przesłać kwestionariusz zgłoszeniowy do 19 marca. Można go znaleźć na tej stronie.

Huta organizuje naradę w sprawie lasów

Powołanie zespołu, o którym pisaliśmy powyżej, to poboczny element narady zwołanej przez KGHM w tematyce lasów otaczających hutę. Ma ona się zebrać właśnie 26 marca. W jej trakcie zaprezentowane będą dotychczasowe działania oraz plany głogowskiej huty wobec terenów leśnych. Chodzi m.in. realizację projektów środowiskowych czy edukacyjnych, współpracę z samorządami czy działania na rzecz ochrony przyrody.

Uczestnicy narady rozmawiać też będą o podziale terenów leśnych czy potrzebie wskazywania obszarów zagrożonych uszkodzeniami: na gruntach porolnych, powodowanymi przez zwierzynę łowną, owady, grzyby, jemiołę, bobry, przemysł itp.

Zobacz też:

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na glogow.naszemiasto.pl Nasze Miasto