Udany start wojowników z Checkmat Głogów w Dzierżoniowie

Zawodnicy głogowskiego klubu Checkmat wzięli udział w VIII Ogólnopolskim Turnieju „Fight” w Dzierżoniowie. Ekipa świetnie poradziła sobie podczas sportowej imprezy.

Z dobrej strony pokazał się m.in. Łukasz Michalski, który uplasował się na drugim miejscu po stoczeniu trzech pojedynków.

– Warto dodać, że to były pierwsze zawody naszego zawodnika. Łukasz nie dość, że poradził sobie z presją pierwszego startu to od razu zdobył srebrny medal – mówi trener głogowian Bartosz Derenowski.

Sam trener również wziął udział w zawodach i do Głogowa wrócił z dwoma złotymi krążkami. Bartosz Derenowski triumfował w kategorii Elita (purpurowe, brązowe i czarne pasy). Wygrał w sumie pięć walk w dwóch grupach wiekowych - Adult (do 30 roku życia) oraz Masters (powyżej 30 roku życia). Tym samym umocnił się w czołówce polskich zawodników Brazylijskiego Jiu Jitsu.

W całych zawodach udział wzięło blisko 400 zawodników. Ponieważ w kategorii Elita do zdobycia były nagrody finansowe, była ona mocno obsadzona przez uzdolnionych zawodników.

– Teraz przygotowujemy się do mistrzostw Polski No-Gi 2019, gdzie na starcie stanie w sumie tysiąc zawodników. Będzie to jedna z największych imprez w kraju – dodaje Bartosz Derenowski.