Twierdza Polkowice obroniona. BC Polkowice pokonały PSI Eneę Gorzów Wielkopolski

Ekipa BC Polkowice miała powody do radości
Ekipa BC Polkowice miała powody do radości BC Polkowice
Zawodniczki BC Polkowice wzięły rewanż za październikową przegraną z PSI Eneą Gorzów Wielkopolski. Tym razem, na własnym parkiecie to Pomarańczowe były górą.

W ostatni weekend koszykarki BC Polkowice podjęły we własnej hali zawodniczki ekipy PSI Enea Gorzów Wielkopolski. W poprzednim spotkaniu, które rozegrano w Gorzowie, to właśnie zawodniczki Enei były górą. Tym razem jednak role się odwróciły.

Już w pierwszej kwarcie, licznie zgromadzeni kibice polkowickiej drużyny, mogli zobaczyć udaną grę Pomarańczowych. Enea nie radziła sobie najlepiej i przegrała 13:29. Odkuła się jednak w połowie meczu. Najpierw goście wygrali drugą kwartę 18:16, a następnie wygrali trzecią 26:19. Polkowiczanki nie dały sobie jednak wydrzeć zwycięstwa i w ostatniej części spotkania to znowu one były górą. Czwartą kwartę BC Polkowice wygrało 26:18.

BC Polkowice pokonały PSI Eneę Gorzów
Zdjęcia ze spotkaniaBC Polkowice

– Jeśli gorzowscy kibice liczyli w tamtej chwili na powtórkę z meczu z Gorzowa, Pomarańczowe szybko wybiły im te myśli z głowy. Czwartą kwartę dwoma punktami otworzyła Weronika Telenga; kolejne 3 punkty szybko dołożyła Artemis Spanou przywracając dwucyfrowe prowadzenie Pomarańczowym. Do końca spotkania Polkowiczanki utrzymywały 10-15 punktowe prowadzenie, ze spokojem kontrolując wydarzenia na parkiecie – relacjonuje biuro prasowe BC Polkowice.

Tym samym cały mecz ekipa z Polkowic wygrała 90:75. Obecnie polkowiczanki zajmują drugie miejsce w tabeli Enea Basket Ligi Kobiet. Pierwsza jest właśnie Enea.

Kolejny mecz w ramach krajowej ligi zawodniczki z Polkowic rozegrają 22 stycznia. Zmierzą się wtedy na wyjeździe z ekipą Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń. Początek meczu zaplanowano na godz. 21.

BC Polkowice – PSI Enea Gorzów Wlkp 90:75 (29:13, 16:18, 19:26, 26:18)
BC Polkowice: Artemis Spanou 21, Stephanie Mavunga 20, Erica Wheeler 17, Zala Friskovec 12, Bożena Puter 10, Weronika Telenga 7, Wiktoria Zasada 3, Weronika Gajda 0.

PSI Enea Gorzów Wlkp: Alanna Smith 21, Lindsay Allen 21, Zoe Wadoux 13, Chantel Horvat 10, Julia Bazan 4, Tilbe Senyurek 4, Wiktoria Keller 2, Karolina Matkowska 0, Ewelina Śmiałek 0.