Trzy oferty na remont starego koszarowca w Głogowie. Będą w nim mieszkania

Kacper Chudzik
Kacper Chudzik
Zdjęcia z wizyty w środku koszarowca
Zdjęcia z wizyty w środku koszarowca Kacper Chudzik
Udostępnij:
Trzy oferty wpłynęły na przetarg dotyczący przebudowy starego koszarowca przy ul. Wojska Polskiego w Głogowie. Mają tam powstać mieszkania komunalne.

Dwie firmy z Głogowa i jedna z Radwanic stanęły do przetargu na remont starego koszarowca przy ul. Wojska Polskiego. O planach jego przebudowy mówiło się od kilku lat. Najniższa zaoferowana kwota to: 14 .984.907,74 zł, a najwyższa 17.260.949,63 zł. Wszystkie są poniżej zakładanej w budżecie ceny kosztorysowej.

– Cieszę się, że te ceny są poniżej ceny kosztorysowej. Zakładaliśmy, że oferty będą w graniach 20 milionów i takie środki starliśmy się zabezpieczyć, jako udział własny, ale przypomnę, że 80% faktycznych kosztów wykonania inwestycji to dotacja z Banku Gospodarstwa Krajowego. Teraz czekamy aż komisja przetargowa wyłoni wykonawcę, z którym będzie można podpisać umowę. Zadanie polegające na budowie 64 mieszkań komunalnych zostanie wykonane w maksymalnym okresie do 26 miesięcy – mówi prezydent Rafael Rokaszewicz.

Zobacz też:

Przypomnijmy, że miasto otrzymało dofinansowanie na przebudowę budynku koszarowego na budynek mieszkalny wielorodzinny z Funduszu Dopłat z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości 80 proc. kosztów remontu tego budynku. Pozostałe 20 proc. to koszty własne Gminy Miejskiej Głogów.

W rejonie tym trwa też budowa ostatniego planowanego tam budynku TBS. Rusza też remont drugiego koszarowca, zakupionego przez prywatnego developera. Gdy wszystkie te działania zostaną zakończone, dobiegnie końca cała rewitalizacja starego terenu pokoszarowego.

Zobaczcie zdjęcia z wnętrza koszarowca, jakie wykonaliśmy podczas wizyty w środku poprzedniej zimy:

Zdjęcia z wizyty w środku koszarowca

Trzy oferty na remont starego koszarowca w Głogowie. Będą w ...

Zobacz też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie