MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Trwają Strefowe Targi Pracy w Galerii Victoria: setki miejsc pracy czekają na chętnych! Zobaczcie zdjęcia

Elżbieta Węgrzyn
Elżbieta Węgrzyn
20 stycznia 2023 na terenie rotundy Galerii Victoria w Wałbrzychu na chętnych zainteresowanych pracą czekają przedstawiciele kilkudziesięciu pracodawców z instytucji i firm z terenu Wałbrzycha oraz powiatów ościennych. To największa tego typu impreza wystawiennicza przygotowana przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną "Invest-Park". Ilu potrzeba pracowników i czym ich kuszą firmy? Sprawdziliśmy.

Spis treści

WSSE "Invest-Park" pomaga pracodawcom w rekrutacji

- Mamy niemal trzydziestu wystawców: firmy strefowe, czyli te które zainwestowały w strefie z Wałbrzycha, ale nie tylko. Gościmy firmy z całego regionu, w tym ze Świdnicy, Dzierżoniowa, Żarowa, Nowej Rudy, zatem poszerzyliśmy naszą współpracę na firmy z szerszego otoczenia. Cały czas otrzymujemy informację od firm, że poszukują one pracowników do swoich zakładów, więc te targi są naszą odpowiedzią, realizacją zadania wspierania przedsiębiorców, a z drugiej strony pomóc osobom poszukującym pracy w nawiązaniu bezpośrednich kontaktów z przedstawicielami fabryk. Zaprosiliśmy też do uczestnictwa szereg instytucji - wyjaśnia Maciej Tyszka, dyrektor Departamentu Obsługi Inwestora Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park".

Spośród zaproszonych na targi instytucji warto wymienić Dolnośląski Park Innowacji i Nauki, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy, wojsko oraz policja. Swoje centrum szkoleniowe prezentuje również WSSE, a w szczególności interesujące prezentacje dotyczące wirtualnej rzeczywistości.

- Ciekawą sprawą jest możliwość skorzystania na miejscu z punku CV, gdzie eksperci podpowiadają w jaki sposób przygotować CV w sposób przejrzysty i odwzorowywało kompetencje, mamy również fotografa, który przygotowuje profesjonalne zdjęcia do oficjalnych dokumentów - zaznacza szef Departamentu Obsługi Inwestora.

Gotowy dokument można złożyć do przedstawicieli działów rekrutujących od poszczególnych pracodawców.

Trwają Strefowe Targi Pracy w Galerii Victoria: setki miejsc pracy czekają na chętnych! Zobaczcie zdjęcia
Elżbieta Węgrzyn

Firmy i instytucje szukają. Są takie, które potrzebują nawet 300 pracowników!

Działy HR kilkudziesięciu pracodawców z całego regionu wałbrzyskiego przygotowały stoiska wystawiennicze i kuszą ofertą zatrudnienia w swoich firmach.
Niektórzy pracodawcy poszukują nawet kilkuset pracowników. Rekrutację na taką skalę prowadzi m.in. HL MANDO Corporation Poland sp. z o.o. Wałbrzych - firma uruchamiająca nową fabrykę na terenie dawnego WAMAG-u, rekrutację prowadzi też wykańczająca swoją nową halę produkcyjną Joysonquin Automative Systems Polska Sp. z o.o. Wałbrzych.

Pozostali pracodawcy poszukują po kilkunastu do kilkudziesięciu pracowników produkcji oraz wyspecjalizowanych pracowników z kwalifikacjami i uprawnieniami jak ślusarz, elektryk, specjalista inżynier czy automatyk. Zarobki na produkcji zaczynają się od 4,1 tys. zł brutto i do niemal 5 tys. zł brutto już w okresie próbnym.

- Poszukujemy inżynierów procesu i techników utrzymania ruchu. Gwarantujemy stabilne zatrudnienie w rozwijającej się firmie branży automotive. Jesteśmy na polskim rynku niemal dwadzieścia lat - wyjaśnia Monika Głowacka z działu HR firmy Yagi Poland Factory w Żarowie.

Firma ta kusi pracowników wolnymi weekendami, dodatkami za obecność, wsparciem dojazdów, prywatną opieką medyczną i pakietem benefitów.

Trwają Strefowe Targi Pracy w Galerii Victoria: setki miejsc pracy czekają na chętnych! Zobaczcie zdjęcia
Elżbieta Węgrzyn

Po 20 - 30 nowych pracowników potrzeba w świdnickiej fabryce Colgate-Palmolive Manufacturing Poland sp. z o.o. oraz Tristone Flowtech Poland sp. z o.o. Wałbrzych. Szerszy proces rekrutacji zapowiada na najbliższe miesiące Toyota Motor Manufacturing Poland sp. z o.o. Wałbrzych, o ciągłej rekrutacji informuje wałbrzyska policja.

- Obecnie mamy pięć wakatów, ale w lutym będziemy poszukiwać około trzydziestu pracowników. Rekrutacja trwa u nas nieprzerwanie - mówi Agnieszka Głowacka-Kijek z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Trwają Strefowe Targi Pracy w Galerii Victoria: setki miejsc pracy czekają na chętnych! Zobaczcie zdjęcia
Elżbieta Węgrzyn

- Dostrzegamy nieprzerwane zapotrzebowanie na pracowników technicznych, firmy konkurują o tych specjalistów i ciągle jest ich na naszym rynku za mało - ocenia Anna Mazurkiewicz, wicedyrektor Departamentu Obsługi Inwestora Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park".

Przedstawicielka WSSE zaznacza też, że mimo powrotu do łask szkół technicznych pracodawcy postawieni przed faktem ciągłego braku specjalistów technicznych, będą stawiać na ich przekwalifikowywanie się i temu służą przygotowywane przez WSSE webinary dla pracowników strefowych inwestorów, a także uruchomione Centrum Szkoleniowe WSSE. To ostatnie budzi wiele nadziei lokalnego biznesu.

Swoją obecność w targach zapowiedziały
1 Faurecia Wałbrzych S.A. Wałbrzych
2 GJK STYLING sp. z o.o. Głuszyca
3 HL MANDO Corporation Poland sp. z o.o. Wałbrzych
4 Hoffman Schroff Poland sp. z o.o. Dzierżoniów
5 IDEAL Automotive Świdnica sp. z o.o. Świdnica
6 Tristone Flowtech Poland sp. z o.o. Wałbrzych
7 Umicore Autocat Poland sp. z o.o. Nowa Ruda
8 Daicel Safety Systems Europe sp. z o.o. Żarów
9 Toyota Motor Manufacturing Poland sp. z o.o. Wałbrzych
10 Aryzta Polska sp. z o.o. Strzegom
11 Joysonquin Automative Systems Polska Sp. z o.o. Wałbrzych
12 John Cotton Europe sp. z o.o. Szczawno Zdrój
13 Yagi Poland Factory sp. z .o.o. Żarów
14 Colgate-Palmolive Manufacturing Poland sp. z o.o. Świdnica
15 Polska Ceramika Ogniotrwała Żarów
16 WSSE Wałbrzych
17 WSSE klastry VR Wałbrzych
18 Państwowa Inspecka Pracy PIP Wałbrzych
19 Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich PIFE Jelenia Góra
20 Urząd Pracy DWUP Wałbrzych
21 DPIN Wrocław
22 ARP Wrocław
23 KidsTech Wałbrzych
24 Powiatowy Urząd Pracy PUP Wałbrzych
25 ZUS Wałbrzych
26 Wojskowe Centrum Rekrutacji Kłodzko
27 Policja Wałbrzych
28 Hufiec Pracy OHP

Jak zapewniają przedstawiciele WSSE, podobne targi będą przygotowywane również w innych miastach, nie jest też wykluczone, że tego typu impreza będzie powtarzana również na terenie Wałbrzycha.

Zobaczcie zdjęcia z dzisiejszego wydarzenia biznesowego

Trwają Strefowe Targi Pracy w Galerii Victoria: setki miejsc...

Ostatnio w mieście...

od 7 lat
Wideo

Plan na budowę Tarczy Wschód – minister podał szczegóły

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Trwają Strefowe Targi Pracy w Galerii Victoria: setki miejsc pracy czekają na chętnych! Zobaczcie zdjęcia - Wałbrzych Nasze Miasto

Wróć na glogow.naszemiasto.pl Nasze Miasto