Triathlon Sława 2019 - setki uczestników na trasie zawodów. DUŻO ZDJĘĆ/ FILMY

Grażyna Szyszka
Michał Szyszka/Grażyna Szyszka
Trwa Festiwal Triathlonu Jerzego Górskiego w Sławie. W dwudniowej, ogólnopolskiej imprezie udział bierze kilkaset osób.

W niedzielę. 21 lipca na sławskiej plaży wystartowali uczestniczy triathlonowego festiwalu. Pierwsi na starcie pojawili się Goście Specjalni w Memoriale Jasia. Wśród nich był też kilkuletni Jaś Walos z Głogowa.
O godzinie 10 był start kobiet w „Pierwszym Kroku do IRONMANA" Tuż za nimi, w tej samej kategorii startowali mężczyźni.

Dystans 1/3 Ironmana najszybciej pokonał Krzysztof Augustyniak z Polkowic (MKS Płetwal Polkowice). Drugi na mecie był Filip Przymusiński z Poznania, a trzecie miejsce zajął Damian Marciniak ze Świebodzina.
W kategorii kobiet wygrała Anna Halska z Cieszyna, druga była Marta Brukwińska z Kościana, a trzecie miejsce zajęła Sylwia Szpocińska z Wrocławia.

WYNIKIKLIKNIJ TUTAJ

Przed godziną 11 na trasę triathlonu ruszyła grupa kobiet w 1/3 DROGI do IRONMANA. Jako ostatni do wody ruszyło ponad 160 mężczyzn w 1/3 DROGI do IRONMANA. Obie grupy miały do przepłynięcia dystans 1266 metrów, potem 60 km rowerem i 14,066 km biegu.

Organizatorami imprezy są: Sport-Górski Jerzy Górski oraz Urząd Miejski w Sławie,