Szybka wycieczka z Głogowa do Krakowa. Ile kosztują noclegi, bilety. Co zwiedzić?

Kacper Chudzik
Kacper Chudzik
W tradycyjnych restauracjach w tym regionie możecie spróbować m.in. właśnie kuchni żydowskiej.
W tradycyjnych restauracjach w tym regionie możecie spróbować m.in. właśnie kuchni żydowskiej. Kacper Chudzik
Jesień to wciąż dobra pora na wycieczki. Plaże i kempingi można zastąpić zwiedzaniem chociażby miast. Sprawdzamy ile będzie nas kosztować krótka, szybka wycieczka z Głogowa do Krakowa i co warto w jej trakcie zobaczyć w dawnej stolicy Polski.

Na potrzeby materiału założymy, że do Krakowa jedziemy trzyosobową rodziną 2+1. Ile będzie nas kosztować pociąg, noclegi oraz wejściówki na różne atrakcje Krakowa warte zobaczenia? Zakładamy również, że jest to wycieczka dwudniowa - przykładowo na weekend. Zobaczcie jak i za ile można zorganizować ciekawą wyprawę z Głogowa do Krakowa.

Spis treści

Pociąg z Głogowa do Krakowa - ceny biletów, godziny

Z Głogowa do Krakowa bez problemu dojedziemy bez przesiadek. Z naszego miasta jeździ kilka bezpośrednich połączeń do dawnej stolicy Polski. Jeśli nie uda nam się złapać promocyjnej ceny, które w niektóre dni pojawiają się na mniej obłożonych kursach Intercity, to za dwie osoby dorosłe i dziecko zapłacimy średnio od 190 do 197 złotych (cena zależy od godziny i dnia). Warto jednak zaznaczyć, że rezerwując je wcześniej i jadąc z rodziną można w niektórych przypadkach skorzystać z opcji „taniej z bliskimi", która zmniejsza cenę o 30 procent.

Za bilety zwykłe zapłacicie więc w obie strony około 400 złotych, a jeśli uda się skorzystać z promocji to około 280 złotych.

Bezpośrednie pociągi do Krakowa odjeżdżają z Głogowa o godzinach:

 • 7.12 - Intercity - Jedzie 5:48 godzin
 • 9:44 - Intercity - Jedzie 5:25 godzin
 • 13:33 - Intercity - Jedzie 4:37 godzin
 • 18:06 - Intercity - Jedzie 5:27 godzin
 • 22.55 - Intercity - Jedzie 6:46 godzin

Z Krakowa do Głogowa wrócimy bezpośrednimi pociągami o godzinach:

 • 5:03 - Intercity - Jedzie 5:07 godzin
 • 10.02 - Intercity - Jedzie 4:24 godziny
 • 13:32 - Intercity - Jedzie 5:19 godzin
 • 15:12 - Intercity - Jedzie 5:37 godzin
 • 22:06 - Intercity - Jedzie 7:06 godzin

Jest też wiele pociągów z przesiadkami do wyboru.

Wycieczka z Głogowa do Krakowa - koszty noclegu

Baza hotelowa w Krakowie jest ogromna i każdy znajdzie tutaj coś na swoją kieszeń. Nie brakuje tu hoteli o różnym standardzie oraz hosteli. Sprawdziliśmy przykładowe ceny za dwa noclegi (meldunek w piątek wymeldowanie w niedzielę) w jednym pokoju z miejscem dla dwójki dorosłych i dziecka. Wśród nich był m.in. hotel oddalony od centrum o blisko 5 kilometrów za 440 złotych. Jeśli jednak chcemy być bliżej serca Krakowa, zapłacimy niewiele więcej. Średnie ceny wahały się od 550 do 700 złotych.

Jeśli jednak chcecie zamieszkać w samym centrum - na Starówce, ceny będą wyższe. Od 1200 zł w górę w zależności od standardu. Tutaj zakładamy jednak, że planujemy wyjazd budżetowy, a więc zakładamy koszt około 600 złotych za noclegi.

Krótki wyjazd z Głogowa do Krakowa. Ile będzie nas kosztować i co warto zobaczyć?
W tradycyjnych restauracjach w tym regionie możecie spróbować m.in. właśnie kuchni żydowskiej. Kacper Chudzik

Co warto zobaczyć w Krakowie? Ceny biletów

Jedno jest pewne. W trakcie kilkudniowego wyjazdu do Krakowa nie zobaczymy nawet drobnej części wszystkiego, co to miasto ma do zaoferowania. Niemniej jednak i tak nasze dni możemy wypełnić zwiedzaniem ciekawych miejsc. Tych nam nie zabraknie.

W Krakowie nie brakuje m.in. muzeów, których zbiory potrafią zrobić ogromne wrażenie. My odwiedzimy tylko kilka z nich.

Krótki wyjazd z Głogowa do Krakowa. Ile będzie nas kosztować i co warto zobaczyć?
Muzeum Etnograficzne w KrakowieKacper Chudzik

Muzeum Etnograficzne
Wartym odwiedzenia jest m.in. Muzeum Etnograficzne usytuowane na Kazimierzu, a dokładnie na placu Wolnica 1. Zobaczymy tam nie tylko zrekonstruowane wystroje dawnych chat z różnych regionów, ale także tradycyjne stroje, sztukę ludową czy narzędzia sprzed wieków.

 • Bilet normalny – 18 PLN
 • Bilet ulgowy – 10 PLN
 • Bilet rodzinny (dwie osoby dorosłe + 1 dziecko lub jedna osoba dorosła + 2 dzieci) – 28 PLN; każda kolejna osoba + 10 PLN
 • We wtorki wstęp wolny
Krótki wyjazd z Głogowa do Krakowa. Ile będzie nas kosztować i co warto zobaczyć?
W muzeum tym zobaczycie m.in. „Damę z gronostajem" Leonarda DaVinciKacper Chudzik

Muzeum Czartoryskich
Muzeum w Pałacu Książąt Czartoryskich to obowiązkowy punkt na mapie wizyt w Krakowie. Jego zbiory robią niesamowite wrażenie. Dość powiedzieć, że to właśnie tutaj zobaczymy obraz Leonarda DaVinci - „Dama z gronostajem". Ale nie brakuje tu też codziennych przedmiotów użytkowanych przez szlachtę - bogato zdobionych broni, pancerzy, ubrań (m.in. oryginalna suknia balowa księżnej Czartoryskiej), słynnych obrazów i wielu innych przedmiotów związanych z historią Polski.

Muzeum znajdziecie przy ul. Pijarskiej - na Starym Mieście w Krakowie. W poniedziałki muzeum jest zamknięte!

 • Bilet normalny – 38 zł
 • Bilet ulgowy – 28 zł
 • Bilet rodzinny – 76 zł (maksymalnie 4 osoby, w tym minimum 1 dziecko do 18 roku życia)
 • Bilet dla młodzieży od ukończenia 7 do 26 roku życia – 1 zł
 • wtorek – wstęp wolny
Krótki wyjazd z Głogowa do Krakowa. Ile będzie nas kosztować i co warto zobaczyć?
WawelKacper Chudzik

Wawel
Wizyta w Krakowie nie może obyć się bez odwiedzenia Wawelu - dawnej siedziby władców Polski. Sam zamek robi ogromne wrażenie samym swoim ogromem i konstrukcją. Zbiory w salach nie są może tak duże, jak np. w muzeum Czartoryskich, ale warto zobaczyć chociażby sam zamek.

Wejście na dziedzińce zamkowe jest bezpłatne. Za wejściówki płaci się osobno na różne wystawy. Niestety sam Wawel podzielony jest na wiele, płatnych osobno, miejsc.

 • Prywatne Apartamenty Królewskie- 9:30−17:00, ostatnie wejście 16:00 - bilety: normalny 25 zł, ulgowy 15 zł
 • Reprezentacyjne Komnaty Królewskie - 9:30−17:00, ostatnie wejście 16:00 - bilety: normalny 30 zł, ulgowy 20 zł
 • Skarbiec Koronny - 9:30−17:00, ostatnie wejście 16:00 - bilety: normalny 30 zł, ulgowy 20 zł
 • Zbrojownia - 9:30−17:00, ostatnie wejście 16:30 - bilety: normalny 15 zł, ulgowy 10 zł
 • Sztuka Wschodu. Namioty Tureckie - wejścia odbywają się wg indywidualnego harmonogramu godzinowego - bilety: normalny 20 zł, ulgowy 15 zł
 • Wawel Zaginiony - 9:30−17:00, wejścia odbywają się wg indywidualnego harmonogramu godzinowego - bilety: normalny 15 zł, ulgowy 10 zł
 • Wawel Odzyskany - 9:30−17:00, wejścia odbywają się wg indywidualnego harmonogramu godzinowego (tylko w poniedziałki) - bilety: normalny 10 zł, ulgowy 5 zł
Krótki wyjazd z Głogowa do Krakowa. Ile będzie nas kosztować i co warto zobaczyć?
Krakowskie Stare MiastoKacper Chudzik

Rynek oraz rynek podziemny
Nie można też być w Krakowie i nie odwiedzić rynku na Starym Mieście. Za darmo możecie tam przejść się Sukiennicami, zobaczyć słynne kościoły - w tym Mariacki (hejnał grany jest tam co godzinę), czy pomniki. Sama starówka i jej piękne kamieniczki to atrakcja sama w sobie. Ale jedna z najciekawszych atrakcji kryje się... pod ziemią. Podziemny rynek odpowiada na pytanie, jak można zagospodarować średniowieczne pozostałości miasta inaczej, niż zrobiono to w Głogowie. A można to zrobić niezwykle ciekawie.

Po średniowiecznych elementach Krakowa, znajdujących się dziś głęboko pod ziemią, możecie sami przejść. Połączone są one z wystawami interaktywnymi, odtworzonymi fragmentami, muzyką, dźwiękiem i światłem. To trzeba zobaczyć na własne oczy.

 • Bilet normalny - 28 zł
 • Bilet ulgowy - 24 zł
 • Bilet rodzinny - max. liczba osób - 4 (np. dwoje dorosłych i jedno lub dwoje dzieci do 16 r.ż. lub jeden dorosły i dwoje lub troje dzieci do 16 r.ż.) - 56 zł

Są jeszcze dziesiątki innych muzeów. Warto odwiedzić np. Arsenał, Muzeum Inżynierii i Techniki (stoi tam ciekawa wystawa starych tramwajów), Muzeum Sztuki Japońskiej, liczne kościoły, Starą Synagogę i wiele, wiele innych. Nie sposób wszystkiego wymienić w jednym materiale i zwiedzić w kilka dni.

Krótki wyjazd z Głogowa do Krakowa. Ile będzie nas kosztować i co warto zobaczyć?
Kazimierz to dzielnica Krakowa pełna mniejszych i większych restauracji, barów i pubów.Kacper Chudzik

Wycieczka z Głogowa do Krakowa - gdzie zjeść i się zabawić?

Po pierwsze, dobra informacja jest taka, że nie musicie martwić się cenami w restauracjach. Jeśli jesteście przyzwyczajeni do cen w Głogowie, to wcale nie poczujecie dużej różnicy. Jest tam sporo lokali na każdą kieszeń. Od takich, gdzie zjecie tradycyjny obiad za 30-40 złotych od osoby - po wszelkiego rodzaju lokale z bardziej różnorodnymi i potrawami za około 50 złotych. Można wreszcie też zjeść coś bardziej wyszukanego, bo są i restauracje oferujące naprawdę wyszukane potrawy. Dość powiedzieć, każdy znajdzie coś dla siebie.

Co za to różni się od Głogowa, to ilość. Tutaj restauracje, bary, puby i inne tego typu miejsca znajdziecie na każdym kroku. Ogrom ich jest na Starówce, ale prawdziwe życie kulturalno-rozrywkowe toczy się na Kazimierzu. Warto się wybrać tam, by zobaczyć pozostałości po dzielnicy żydowskiej, ale też właśnie poczuć klimat przy kazimierskich ryneczkach, gdzie można wypić piwo słuchając muzyki na żywo.

Zobaczcie zdjęcia z Krakowa

Generalnie wyjazd z Głogowa do Krakowa to ciekawy sposób na spędzenie kilku dni wolnego. Zobaczcie nieco zdjęć, które wykonaliśmy na miejscu i przekonajcie się, że warto.

W tradycyjnych restauracjach w tym regionie możecie spróbować m.in. właśnie kuchni żydowskiej.

Szybka wycieczka z Głogowa do Krakowa. Ile kosztują noclegi,...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Kajakiem pływał wśród rekinów - zobacz wywiad z Janem Skwarą

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na glogow.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie