Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Straż graniczna rekrutuje do służby. Tu można dobrze zarobić i mieć stabilną pracę

Anna Ickiewicz
Anna Ickiewicz
Nadodrzański Oddział Straży Granicznej
Na chętnych do służby w NoOSG czekają wolne miejsca we wszystkich placówkach oddziału. Aby wstąpić w szeregi pograniczników, wystarczy mieć polskie obywatelstwo, minimum średnie wykształcenie i nie być karanym sądownie. Wiek kandydata nie gra roli, a brak doświadczenia zawodowego nie jest przeszkodą. W ośrodkach szkolenia kandydat na funkcjonariusza zostanie kompleksowo przeszkolony do pełnienia dalszej służby.

Spis treści

Gdzie złożyć dokumenty aplikacyjne do Straży Granicznej

Wszyscy chętni mogą składać dokumenty w placówce NoOSG najbliższej miejscu zamieszkania, tj. w Gorzowie Wielkopolskim, Świecku, Tuplicach, Zielonej Górze - Babimoście, Kłodzku, Legnicy, Jeleniej Górze, Zgorzelcu, Wrocławiu-Strachowicach, Kaliszu i w Poznaniu-Ławicy oraz w Komendzie Oddziału w Krośnie Odrzańskim.

Jak przebiega postępowanie kwalifikacyjne

Postępowanie kwalifikacyjne, które przechodzi kandydat podzielone jest na dwa etapy. Podczas pierwszego etapu komisja rekrutacyjna sprawdza kompletność dokumentów złożonych przez kandydata i przeprowadza z nim wstępną rozmowę. Następnie kandydat przechodzi badanie psychologicznie oraz psychofizjologiczne. Podczas drugiego etapu odbywającego się w siedzibie NoOSG w Krośnie Odrzańskim, kandydaci rozwiązują testy z wiedzy ogólnej i wybranego języka obcego, przechodzą egzamin ze sprawności fizycznej i kolejną rozmowę kwalifikacyjną. Po ich pozytywnym zaliczeniu, adepci przechodzą badania lekarskie, a na ich podstawie komisja lekarska ustala ich zdolność do służby.

Jak wygląda szkolenie

Po zakończonym procesie rekrutacyjnym, kandydatów czeka kilkumiesięczne szkolenie w jednym z trzech ośrodków szkolenia Straży Granicznej. Tam zapewniamy darmowe wyżywienie, umundurowanie i zakwaterowanie.

Ile zarabia Strażnik Graniczny

Po ukończonym kursie i zdanym egzaminie zarobki nowego funkcjonariusza, uwzględniając planowaną podwyżkę uposażeń funkcjonariuszy od marca br., mogą wynosić ponad 5 000 złotych (na rękę) dla osób przed ukończonym 26 rokiem życia i około 4 800 złotych (na rękę) dla osób po 26 roku życia. Dodatkowo od 1 marca 2023 r. – funkcjonariuszom pełniącym służbie w bezpośredniej ochronie granicy państwowej przysługuje dodatek graniczny w wysokości 450 złotych.

Funkcjonariusz SG może liczyć również na dodatek na remont mieszkania lub brak mieszkania, pomoc finansową na kupno domu czy mieszkania, oraz zwrot kosztów dojazdu z miejsca zamieszkania do miejsca pełnienia służby. Każdemu funkcjonariuszowi SG przysługuje ponadto równoważnik za umundurowanie tzw. mundurówka, 13-ta pensja oraz dofinansowanie do wypoczynku.

Jakie są plusy pracy w Straży Granicznej

Służba w Straży Granicznej to stabilna, prestiżowa i satysfakcjonująca służba w dynamicznych zespołach. To także możliwość ciągłego doskonalenia zawodowego w ośrodkach szkolenia Straży Granicznej oraz szerokie perspektywy rozwoju zawodowego, jak również możliwość wyboru odpowiednich dla siebie specjalizacji w służbie np: kontrola ruchu granicznego na lotniskach, wykrywanie przestępstw i zatrzymywanie podejrzanych, działania kontrolne i weryfikacyjne, działania specjalne realizowane w formie działań bojowych, działania minersko - pirotechniczne, służba przewodników psów służbowych czy specjalistów od rozpoznawania fałszerstw dokumentów.

Wszystkie przydatne informacje na temat szczegółowych wymagań i etapów rekrutacji znajdują się pod linkiem:

Jak wygląda praca w Straży Granicznej. Zdjęcia

Straż graniczna rekrutuje do służby. Tu można dobrze zarobić...

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Straż graniczna rekrutuje do służby. Tu można dobrze zarobić i mieć stabilną pracę - Legnica Nasze Miasto

Wróć na glogow.naszemiasto.pl Nasze Miasto