SPR Chrobry Głogów wygrał z MMTS Kwidzyn. Punkty zostają w Głogowie

Punkty zostają w Głogowie
Punkty zostają w Głogowie SPR Chrobry Głogów / Artur Starczewski
SPR Chrobry Głogów podjął we własnej hali przyjezdnych z Kwidzyna. Po zaciętym meczu głogowianie pokonali gości i zdobyli komplet punktów.

Pojedynki SPR-u Chrobry Głogów z MMTS Kwidzyn zawsze przynoszą wiele emocji. Oba zespoły w swoich wcześniejszych starciach niejeden raz dawały niezłe show. Nie inaczej było i tym razem. Głogowianie podjęli kwidzynian na własnej hali w ostatni weekend. Ponownie podczas tego starcia pozytywnie wykazał się Rafał Stachera, który został wybrany MVP meczu.

Mecz rozpoczął się dobrze dla gospodarzy, którzy przez pierwszą połowę dominowali na parkiecie. Pomogła w tym sprawna obrona, w której błyszczał właśnie Rafał Stachera, skutecznie blokując gościom drogę do zdobywania bramek. Dzięki ciągłemu budowaniu przewagi głogowianie schodzili na przerwę z zapasem pięciu bramek.

Zmieniło się to jednak w drugiej części meczu, kiedy to goście szybko rzucili się do odrabiania strat. Tym razem to ich obrona błyszczała, a głogowska defensywa zaczęła się powoli kruszyć. Goście skutecznie wykorzystywali wszelkie braki i przed końcem meczu wyszli na prowadzenie.

Wtedy jednak głogowianie złapali tak zwany drugi oddech i odrobili straty. Tuż przed końcowym sygnałem zdobyli bramkę przewagi i ostatecznie zakończyli mecz wynikiem 29:28.

– To był ciekawy mecz dla kibiców, którzy przyszli nas wspierać. Chyba już ich trochę przyzwyczailiśmy do takich dreszczowców. Zamiast doprowadzić wynik do końca spokojnie znów zrobiliśmy bałagan. Ale chwała chłopakom za to, że obudzili się i znów odrobili straty. Bo z całym szacunkiem dla zespołu z Kwidzyna, ale w tym starciu byliśmy trochę lepsi, tylko w pewnym momencie jakby ktoś nam odciął prąd. Ale najważniejsze jest to, że mamy komplet punktów – mówi trener Vitalij Nat z SPR-u.

Po tym spotkaniu głogowian czekało nieco oddechu, ponieważ ze względu na kadrę narodową zespoły ligowe mają przerwę. Do walki ligowej SPR wróci dopiero 26 marca. SPR czeka wtedy wyjazdowe spotkanie, w którym zmierzy się z Torus Wybrzeżem Gdańsk. Kto wyjdzie zwycięsko z tego spotkania?

Chrobry Głogów – MMTS Kwidzyn 29:28 (18:13)

Chrobry: Stachera, Dereviankin, -Krzywicki 1, Grabowski 3, Zdobylak 2, Warmijak, Klinger 3, Przysiek 2, Kosznik, Orpik 4, Jamioł 3, Matuszak 3, Otrezov 5, Skiba 3

MMTS Kwidzyn: Matlęga, Szczecina – Kornecki 5, Grzenkowicz 3, Orzechowski, Krieger 2, Peret 1, Zieniewicz 5, Kutyła 2, Majewski 2, Guziewicz 1, Nastaj 1, Szyszko 2, Landzwojczak 4, Jankowski