SPR Chrobry Głogów wrócił do gry i pewnie wygrał mecz z Gwardią Opole

Głogowianie wygrali mecz
Głogowianie wygrali mecz SPR Chrobry Głogów / Artur Starczewski
Po zimowej przerwie w rozgrywkach PGNiG Superligi Mężczyzn SPR Chrobry Głogów wrócił wreszcie do ligowych spotkań. I na dzień dobry zaliczył pewną wygraną z Gwardią Opole.

SPR Chrobry Głogów podjął we własnej hali przyjezdnych z Gwardii Opole. Głogowianie pewnie wygrali pierwsze, tegoroczne ligowe spotkanie. Choć początek meczu zapowiadał, że walka będzie bardziej wyrównana, bo przez pierwsze 20 minut obie drużyny grały z podobną efektywnością. Później jednak przewaga Chrobrego rosła aż do końca spotkania. Ostatecznie SPS Cieszył się z wygranej, zdobywając 34 bramki i tracąc tylko 22.

A w takim wyniku bardzo pomogła świetna praca w bramce. I właśnie za doskonałą obronę Rafał Stachera uzyskał tytuł MVP meczu. Bramkarz Chrobrego otrzymał nagrodę od NamedSport.

Na początku spotkania SPS nie wykorzystał karnego, jednak i tak szybko wyszedł na prowadzenie. Po sześciu minutach meczu prowadzili 3:0. Wtedy właśnie goście zaczęli zdobywać punkty i przez kolejne kilkanaście minut gra była wyrównana. W 15. minucie Gwardia wyszła nawet na prowadzenie, ale chwilę później Chrobry się przebudził i zaczął wyprzedzać przyjezdnych. Prowadzenia już im głogowianie nie oddali.

W drugiej połowie goście popełniali coraz więcej błędów, które gospodarze skutecznie wykorzystywali. Po zakończeniu spotkania SPR Chrobry Głogów awansował na 9 miejsce w tabeli PGNiG Superligi.

Przez cały miesiąc ciężko przygotowywaliśmy się do tego meczu, mieliśmy ciężkie treningi. Ale chłopacy to wytrzymali, wiedzieli jakie są założenia na dalszą część tego sezonu. Bardzo dziękuję naszym kibicom, którzy nas wspierali. Dziękuję też zespołowi z Opola. Dziś na 70 procent nasz zespół zrobił to, czego oczekiwaliśmy, ale jeszcze nad tymi 30 procent musimy popracować – mówił po spotkaniu trener SPR-u Chrobry Głogów, Vitalij Nat.

Kolejne spotkanie SPR Chrobry Głogów rozegra na wyjeździe. Zmierzy się wtedy z Górnikiem Zabrze. Mecz zaplanowano na niedzielę, 13 lutego. Początek o godz. 17. Łatwo na pewno nie będzie. Górnik zajmuje obecnie 4. miejsce w tabeli rozgrywek.

Chrobry Głogów – Gwardia Opole 34:22 (18:12)

Chrobry: Stachera 1, Dereviankin, -Krzywicki, Grabowski 3, Zdobylak, Warmijak, Klinger 4, Kosznik 1, Orpik 1, Jamioł 7, Matuszak 1, Otrezov 6, Styrcz 2, Włoskiewicz 1, Paterek 3, Skiba 4

Gwardia Opole: Malcher, Ałaj, – Scisłowicz 3, Klimenko, Sosna, Fabianowicz 1, Zarzycki 7, Klimków 3, Solovev 3, Jankowski 2, Mauer 2, Milewski, Morawski 1, Stefani, Kucharzyk, Bączek