SPR Chrobry Głogów wciąż bez punktów. W drugiej kolejce przegrał w Piotrkowie

SPR Chrobry Głogów przegrał z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski
SPR Chrobry Głogów przegrał z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski Materiały Prasowe PGNiG Superligi
Nie najlepiej ułożył się dla SPR-u Chrobry Głogów wyjazdowy mecz w Piotrkowie Trybunalskim. Po dwóch rundach nowego sezonu głogowianie wciąż bez punktów.

W drugim meczu sezonu 2022/2023 SPR Chrobry Głogów zmierzył się na wyjeździe z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Niestety, choć głogowianie dobrze w mecz weszli, to im dalej w las - tym było gorzej.

A nic nie wróżyło takiego obrotu spraw w pierwszych minutach meczu. SPR pewnie punktował i powoli narzucał gospodarzom swoje tempo. Ale zupełnie jak we wcześniejszym meczu z Orlenem Wisła Płock, tak teraz wszystko posypało się po kilkunastu minutach. Gospodarze zaczęli nadrabiać straty, a po chwili to już SPR musiał gonić wynik. W 20. minucie Piotrkowianin prowadził 11:6. Do przerwy jednak głogowianie nieco się obudzili i zespoły schodziły do szatni z remisem 15:15.

W drugiej połowie jednak to znów gospodarze spotkania zdecydowanie górowali nad przyjezdnymi. I to delikatnie powiedziane, bo przez 19 minut drugiej połowy głogowianie zdobyli zaledwie trzy bramki. Dopiero później zaczęli punktować więcej, ale do tego czasu Piotrkowianin miał już na tyle wysoką przewagę, że o nadgonieniu Chrobry mógł już jedynie pomarzyć.

– Ciężko powiedzieć co się stało w pierwszym kwadrancie, bo całkowicie przestaliśmy grać w obronie i w ataku nie rzuciliśmy tylu stuprocentowych sytuacji. Zniszczył nas bramkarz przeciwnika. Chwała chłopakom z Piotrkowa, bo naprawdę pokazali jak trzeba grać do ostatniego. Nawet prowadząc dziewięcioma bramkami walczyli jak lwy. Tak się powinno grać – mówił po meczu trener SPR-u Vitalij Nat.

Tym samym Chrobry wciąż ma na koncie zero punktów, a Piotrkowianin Cieszył się ze zdobycia pierwszych.

– W pierwszej połowie mieliśmy mały przestój, ale w drugiej obrona wyglądała perfekcyjnie. Jeden drugiemu pomagał. Każdy miał swój wkład w to zwycięstwo, nawet ławka żyła i widać było w tym zespole taką chemię jak w zeszłym roku – komentował mecz Bartosz Jurecki, trener Piotrkowianina.

Kolejny mecz SPR Chrobry Głogów rozegra na własnym terenie. W sobotę, 17 września podejmie w Głogowie Sandrę SPA Pogoń Szczecin. Początek spotkania w hali przy ul. Wita Stwosza zaplanowano na godzinę 17. Czy Chrobry zdobędzie pierwsze punkty w tym sezonie?

Piotrkowianin – Chrobry Głogów 33:26 (15:15)

Piotrkowianin: Kot, Ligarzewski 1 – Wawrzyniak 1, Jędraszczyk 8, Doniecki 1, Matyjasik 6/2, Pstrąg 2, Swat 3/2, Surosz 8, Pożarek, Mosiołek 2, Pacześny 1

Chrobry: Stachera, Dereviankin – Grabowski 6, Zdobylak 1/1, Warmijak, Klinger, Kosznik 2, Tilte 1, Orpik 4, Jamioł 1, Matuszak 2, Ortezov 2, Wiatrzyk, Paterek 5, Skiba 2.