SPR Chrobry Głogów pokonał Pogoń Szczecin. Pierwsze punkty w sezonie

Kacper Chudzik
Spotkanie wygrali głogowianie
Spotkanie wygrali głogowianie SPR Chrobry Głogów
SPR Chrobry Głogów zmierzył się z ekipą Sandry SPA Pogoń Szczecin. Mecz wygrali głogowianie.

Do trzeciej kolejki kibice SPR-u Chrobry Głogów musieli czekać na pierwsze w nowym sezonie punkty swojej drużyny. Wreszcie jednak doczekali się wygranej. Po ciężkim pojedynku zespół z Głogowa pokonał przeciwników ze Szczecina. We własnej hali głogowianie zdobyli 32 bramki, a stracili 27.

Przez większą część meczu gra obu drużyn była wyrównana i obie szły punkt za punkt. Chrobry zaczął wychodzić na prowadzenie po 40. minucie meczu, gdy goście zaliczyli chwilę gorszej gry. Zdobytej w ciągu kilku minut przewagi głogowianie nie oddali już do końca spotkania.

– Najważniejsze, że wygraliśmy, bo we wcześniejszym meczu pokazaliśmy się z bardzo złej strony. Po tym, co działo się w Piotrkowie Trybunalskim musieliśmy zrehabilitować się przed kibicami i pokazać, że to był wypadek przy pracy. Gramy dalej – mówił trener SPR-u Chrobry Głogów Vitalij Nat.

SPR Chrobry Głogów zaliczył pierwsze w sezonie trzy punkty. To cenna zdobycz, bo po dwóch porażkach, w tym tak efektownej jak z Piotrkowem, ciężko jest odbudować morale. Chrobremu jednak to się udało. MVP spotkania z Pogonią Szczecin został Paweł Paterek.

– Gdzieś do 43. minuty ten mecz układał się zgodnie z planem, wiedzieliśmy, że to będzie ciężkie spotkanie i szliśmy bramka za bramkę. Ten przestój między 43 a 50 minutą i wyjście na prowadzenie zespołu z Głogowa spowodował, że później już losy tego meczu było ciężko odwrócić. Tak czy inaczej myślę, że zagraliśmy przyzwoite zawody, poza tym nieszczęsnym fragmentem. Ale taka jest piłka ręczna – podsumował spotkanie Wojciech Jedziniak z Pogoni Szczecin.

Kolejny mecz głogowianie rozegrają na wyjeździe. Zaplanowano go na piątek, 23 września o godz. 19. SPR zmierzy się wtedy z Energą Kalisz. Oba zespoły mają podobną sytuację w tabeli. Podczas trzech meczy zaliczyły po dwie przegrane i jedno zwycięstwo. Zanosi się więc na kolejny wyrównany mecz głogowskiej drużyny. No chyba, że Chrobry podniesiony pierwszym zwycięstwem zwiększy obroty. Przekonamy się o tym już w piątkowy wieczór.

Chrobry Głogów – Sandra SPA Pogoń Szczecin 32:27 (17:16)

Chrobry: Dereviankin – Zdobylak, Warmijak, Klinger, Kosznik 2, Tilte 7, Orpik 2, Jamioł 6, Dadej 1, Matuszak, Otrezov , Styrcz 3, Paterek 6, Skiba 5
Pogoń Szczecin: Arsenic– Krok 4, Wrzesiński 2, Kapela 3, Zalevskyi 5, Krupa 3, Wiśniewski 1, Cherkashchenko 5, Krysiak 2, Viunyk, Polok 2