SPR Chrobry Głogów kontra Łomża Kielce. Bez niespodzianki w meczu z mistrzem Polski

Kacper Chudzik
Bez niespodzianki w meczu z mistrzami Polski
Bez niespodzianki w meczu z mistrzami Polski SPR Chrobry Głogów
SPR Chrobry Głogów zmierzył się na wyjeździe z Łomżą Industria Kielce. Niespodzianki w meczu z mistrzem Polski nie było. Przegrali go głogowianie.

Innego wyniku raczej nikt się nie spodziewał. W meczu z Chrobrym Głogów ekipa mistrzów Polski do swojego konta mogła dopisać kolejną wygraną w tym sezonie. SPR nie zaserwował niespodzianki i wysoko spotkanie przegrał, jednakże jego początek wyglądał całkiem obiecująco. Pierwsze minuty starcia były jednak wyrównane. Trwało to około 20 minut. Przy stanie 12:11 później gospodarze wybadali przyjezdnych i ruszyli do pewnego zdobywania bramek. Zrobili to na tyle skutecznie, że na przerwę schodzili z przewagą 21 do 12.

Przerwę głogowianie wykorzystali na lekkie złapanie oddechu i na parkiet znów weszli grając punkt za punkt. I tym jednak razem, gospodarze nie pozwolili jednak na to długo i po pewnym czasie znów zaczęli powiększać przewagę. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 41:25, a głogowianie wrócili do domu bez punktów.

– Mówiłem chłopakom, że metr trwa 60 minut, a nie 20. Początek wyglądał naprawdę nieźle. Nie oszukujmy się, jest nieco różnicy poziomów. Kielce grają światową piłkę ręczną, co udowadniają nie tylko na parkiecie w Kielcach, ale chociażby też w Lidze Mistrzów. Musimy uczyć się od najlepszych i teraz mieliśmy lekcję piłki ręcznej od nich. Pokazali nam jak trzeba grać. To oczywiście dużo pracy, ale przecież Kielce też nie od razu zaczęły tak grać. Dochodzili do tego. Musimy wyciągać wnioski z takich spotkań – mówił po meczu trener Chrobrego Vitalij Nat.

Kolejny mecz głogowianie rozegrają na swoim parkiecie po krótkiej przerwie. Do gry wrócą 19 listopada, kiedy to rozegrane zostaną derby regionu w szczypiorniaku. Do Głogowa przyjedzie wtedy ekipa Zagłębia Lubin. Początek tego meczu o godz. 20 w głogowskiej hali przy ul. Wita Stwosza.

Chrobry po 10. spotkaniach znajduje się na 6. miejscu tabeli z dorobkiem 15 punktów. Najbliższy rywal drużyny z Głogowa przebywa obecnie na miejscu 13. mając na swoim koncie 6 punktów.

Łomża Industria Kielce – Chrobry Głogów 41:25 (21:12)

Łomża Industria: Kornecki, Wolff – Olejniczak 4, Wiaderny 8, Sićko 4, A. Dujshebaev 1, Tournat 5, Moryto 4, D. Dujshebaev, Thrastarson 2, Remili 2, Gębala 3, Karaliok 8

Chrobry: Stachery, Dereviankin – Grabowski 2, Klinger 1, Kosznik, Tilte 5, Orpik 7, Jamioł 1, Dadej, Matuszak 2, Otrezov 2, Styrcz 1, Wiatrzyk, Paterek 2