Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Roztańczone dziewczęta

Łukasz Jaremkiewicz
Górny rząd od lewej: Aleksandra Piwka, Anna Robak, Agnieszka Frejek, Patrycja Kurosz, Magdalena Pakos, Julita Puchniarz, Anna Pakos, Alicja Lachowicz, Katarzyna Jaskólska-Pitoń (trener), Karolina Leczycka. Dolny rząd od lewej: Sara Jiri, Marta Książkiewicz, Klaudia Książkiewicz, Karolina Michałowska, Angelika Szymkun, Martyna Loch, Aleksandra Przymus
Górny rząd od lewej: Aleksandra Piwka, Anna Robak, Agnieszka Frejek, Patrycja Kurosz, Magdalena Pakos, Julita Puchniarz, Anna Pakos, Alicja Lachowicz, Katarzyna Jaskólska-Pitoń (trener), Karolina Leczycka. Dolny rząd od lewej: Sara Jiri, Marta Książkiewicz, Klaudia Książkiewicz, Karolina Michałowska, Angelika Szymkun, Martyna Loch, Aleksandra Przymus Łukasz Jaremkiewicz
Lubią tańczyć, a do tego są naładowane pozytywną energią. Grupa kilkunastoletnich dziewczyn urozmaica mecze z udziałem piłkarskiego Chrobrego Głogów

Jeśli piłkarski Chrobry jest pod jakimś względem wyjątkowy na tle pozostałych trzecioligowych klubów, to z pewnością decyduje o tym obecność cheerleaderek. Od początku sezonu grupa kilkunastoletnich dziewczyn urozmaica spotkania ligowe z udziałem głogowskiej drużyny, co jest ewenementem w niższych klasach. Działające pod szyldem MZKS-u dziewczęta przygodę z tańcem i pomponami zaczęły w ubiegłym roku.

- Początki były trudne, bo istniały spore obawy co do tego, czy uda się zebrać liczną grupę osób - powiedziała trener Katarzyna Pitoń. - Tym bardziej, że taniec na trawie wyraźnie różni się od tego w hali. Stworzenie grupy zdawało się więc być czymś niemożliwym, a jednak udało się i obecnie całkiem fajnie to funkcjonuje.
Młode głogowianki czasami występują przed przekraczającą tysiąc osób publicznością, co, jak same przyznają, wiąże się z tremą.
- Takim występom towarzyszy obawa przed tym, że pomylimy się w układzie, coś nie wyjdzie tak, jak powinno, ale jakoś sobie radzimy i, co najważniejsze, wspieramy się wzajemnie - mówi Anna Robak, jedna z tancerek. - Obecnie tworzymy taką fajną paczkę. Jesteśmy zgrane. Zżyłyśmy się ze sobą i już nie potrafiłybyśmy żyć bez tego tańca, zajęć ze sobą.

- Choć zdarzają się wpadki, jak choćby upadek którejś z dziewczyn, ale ogółem nie jest źle - przyznaje z kolei inna tancerka, Marta Książkiewicz.
Głogowskie cheerleaderki trenują dwa razy w tygodniu po dwie godziny. Gdy mają występ podczas meczu piłkarskiego, spotykają się na godzinę przed nim, by przypomnieć sobie układy.
- Poświęcamy temu dużo pracy - kontynuuje Katarzyna Pitoń. - Wiele rozciągania, akrobacji, by później zaprezentować przerzuty bokiem, tak zwane rundaki, fiflaki, czy piramidę. To wszystko wychodzi coraz lepiej, więc warto poświęcić temu kilka godzin.

Dla dziewczyn to nie tylko oderwanie od codziennych zajęć. One tym żyją.
- To moje hobby i śmiało mogę powiedzieć, że swoją przyszłość częściowo wiążę z tańcem - deklaruje Anna Robak. - To nam zostanie na zawsze. My ze sobą zawsze będziemy się spotykać, a może kiedyś pozakładamy swoje zespoły.
Występy cheerleaderek nie ograniczają się jednak tylko do meczów piłkarzy nożnych Chrobrego.
- Jesteśmy zapraszane na różne imprezy sportowe bądź charytatywne. W ostatnim czasie byłyśmy w Jerzmanowej przy okazji otwarcia boiska Orlik i w Polkowicach podczas Prezentacji Niepełnosprawni Sprawnym. Dziewczyny tak bardzo się postarały, że ich występ zebrał gromkie oklaski i nawet zostały poproszone o bis - chwali swoje podopieczne trener Pitoń.

Jednak cechą charakterystyczną dziewczyn jest nie tyle taniec, co… pełne werwy charaktery.
- Początki musiały być szczególnie trudne dla trenerki - przyznaje z uśmiechem Marta Książkiewicz. - Wydaje mi się, że z dziewczynami na ogół ciężko się pracuje. Nie o to chodzi, że mamy trudne charaktery, ale o hałas. Jesteśmy dosyć głośne i trudno nad nami zapanować, ale myślę, że mimo wszystko i tak idzie nam całkiem dobrze.
A Katarzyna Pitoń nie zaprzecza.
- Owszem, dziewczyny są rozgadane, zwariowane i roześmiane. Ale osobiście nie wyobrażam sobie pracy bez nich - kończy opiekunka zespołu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na glogow.naszemiasto.pl Nasze Miasto