Rezerwy Chrobrego Głogów pokonały Apis Jędrzychowice

Chrobry Głogów S.A.
Druga drużyna Chrobrego Głogów wygrała ostatnie spotkanie z Apisem Jędrzychowice.

Zwycięstwo rezerwom Chrobrego w ich ostatnim spotkaniu zagwarantowało ostatnie siedem minut tego meczu. To właśnie wtedy padł bramki dla pomarańczowo-czarnych. Ostatecznie Chrobry Głogów pokonał Apis Jędrzychowice 3:0 (0:0).

Wszystko wskazywało już na to, że obie ekipy będą musiały podzielić się punktami w bezbramkowym remisie. W pierwszej połowie spotkania nikt nie był wyraźnie lepszy od rywala. W drugiej części Chrobry wykazywał się optyczną przewagą, ale nie przekładało się to na bramki. Wszystko zmieniło się w ostatnich siedmiu minutach meczu. Jak już głogowianie zaczęli strzelać, to nie mogli skończyć. Pierwszego gola dla głogowian strzelił w 83. minucie meczu Seweryn Dybizbiański, który na boisko wszedł nieco wcześniej, bo w 63. minucie. To również Seweryn dwie minuty później wywalczył rzut karny, dzięki któremu Wiktor Kobiela zdobył drugą bramkę tego spotkania.

Kolejną dobrą zmianą było wprowadzenie w 60. minucie meczu 17-letnie Adriana Marciniaka. Młody zawodnik w doliczonym czasie gry ustalił wynik na 3:0.

Czas na Karkonosze

W sumie po dwóch zwycięstwach i jednym remisie Chrobry wciąż znajduje się na pierwszym miejscu tabeli IV. Ligi. Głogowianie mają 7 punktów. Zaraz za nimi, z takim samym dorobkiem punktowym znajduje się Sparta Rudna. Podium zamyka mająca 6 punktów Stal Chocianów.

Teraz drugi Chrobry może szykować się na jeden z najtrudniejszych meczów tego sezonu. W sobotę o godz. 17.00 zmierzy się na wyjeździe z Karkonoszami Jelenia Góra. Karkonosze zajmują obecnie 11 miejsce w tabeli.

CHROBRY II GŁOGÓW - APIS JĘDRZYCHOWICE 3:0 (0:0)
BRAMKI: 1:0 Dybizbański 83, 2:0 Kobiela 85, 3:0 Marciniak 90
CHROBRY II: Szafer - Staszkowian, Iwanowicz (46 Mól), Wawrzyniak, Jandziak (60 Dybizbański), Kobiela, Siudak, Grzymisławski, Flis, Boksiński (63 Boksiński), Pietrzczyk.
APIS: Smołuch - Woźniczka, Krzesiński, Woźny, Rissmann (65 Bystryk), Rachański, Machowski (88 Grajek), Ciupka, Piechno, Kościuk, Liszka.
ŻÓŁTE KARTKI: Grzymisławski, Kobiela - Machowski, Rissmann.