Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ratusz w Głogowie czeka na wnioski o węgiel. Potrzebujesz węgla? Pilnie zgłoś to w urzędzie

Kacper Chudzik
Kacper Chudzik
Mieszkańcy mogą kupić węgiel w preferencyjnych cenach
Mieszkańcy mogą kupić węgiel w preferencyjnych cenach Tomasz Czachorowski / Polska Press
Ratusz w Głogowie czeka na wnioski mieszkańców miasta w sprawie zapotrzebowania na węgiel kamienny. Czasu nie ma zbyt wiele. Zobaczcie gdzie złożyć taki wniosek.

Trwają prace nad przepisami regulującymi sprzedaż węgla kamiennego przez samorządy. W związku z nimi potrzebne jest sprawdzenie jak wiele osób będzie chciało zakupić go w taki sposób. Dlatego też prezydent Głogowa zwraca się z apelem do mieszkańców miasta, aby zgłaszać w ratuszu zapotrzebowanie na ten sezon grzewczy.

Wzór wniosku ZNAJDZIESZ TUTAJ

Zgłoś wniosek o węgiel - czasu nie ma wiele

Jak zaznacza głogowski ratusz, sprawa jest pilna. Czasu na zgłoszenie nie ma zbyt wiele, bo termin minie w piątek - 28 października.

Można to zgłosić na dwa sposoby:

  • przez internet na email: [email protected]
  • osobiście w ratuszu w Biurze Obsługi Mieszkańca (pokój nr 18 – parter);

Informacje o preferencyjnym zakupie węgla można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu 76 72 65 539 w godz.7.30 do 15.30. Można też zgłosić się osobiście w pokoju 312 ratusza (trzecie piętro).

Do dokonania zakupu preferencyjnego jest uprawniona osoba fizyczna w gospodarstwie domowym która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego o którym mowa a art. 2 ust.1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 o dodatku węglowym (Dz. U. poz. 1692 i 1967).

Ile ma kosztować węgiel od samorządu?

Zgodnie z przyjętą w Sejmie uchwałą, gminy mają kupować węgiel w cenie maksymalnie 1,5 tys. złotych za tonę, a sprzedawać nie drożej niż 2 tys. złotych. 500 złotych różnicy przeznaczone będzie na opłacenie kosztów związanych m.in. z transportem ton węgla na teren samorządu.

Do zakupu uprawnione są osoby fizyczne zamieszkałe na terenie danej gminy, których domy ogrzewane są piecami na paliwo stałe lub otrzymały wcześniej dodatek węglowy. Muszą one być zgłoszone do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków Dokładnie reguluje to art. 2 ust.1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 o dodatku węglowym.

Czytaj też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wielki Piątek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na glogow.naszemiasto.pl Nasze Miasto