Przemkowski bieg po miód ulicami miasta. ZDJĘCIA

Grażyna Szyszka
W Przemkowie podczas Dolnośląskiego Święta Miodu i Wina odbył się XVII Bieg po miód. Sportowa impreza zaliczana do Crossowej Ligi Biegowej cieszy się niezmiennym powodzeniem. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal.

Na starcie biegu w oddzielnych kategoriach stanęły dzieci w wieku przedszkolnym, uczniowie podstawówek, szkół średnich, a także dorośli i osoby osoby niepełnosprawne.
Najmłodszych biegaczy było około 200, natomiast główny dystans o długości 5 km pokonało ponad 160 uczestników. Pierwsze miejsce zajął Łukasz Górski z Wiechlic, a w kategorii kobiet najlepsza była Elżbieta Kowalewska ze Zgorzelca.