Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Prezes KGHM odznaczony medalem Komisji Edukacji Narodowej. Otrzymał go podczas inauguracji roku na polkowickiej uczelni

Grażyna Szyszka
Grażyna Szyszka
Prezes KGHM odznaczony medalem Komisji Edukacji Narodwej
Prezes KGHM odznaczony medalem Komisji Edukacji Narodwej UG Polkowice
Marcin Chludziński, prezes KGHM otrzymał medal Komisji Edukacji Narodowej. Wręczyła go wiceminister Edukacji i Nauki Marzena Machałek podczas inauguracji roku akademickiego na Uczelni im. Jana Wyżykowskiego w Polkowicach.

W poniedziałek, 4 października na rozpoczęciu nowego roku akademickiego na polkowickiej Uczelni im. Jana Wyżykowskiego, prezes KGHM Marcin Chludziński wygłosił wykład pod tytułem: „Transformacja – największe wyzwania dla Polskiej Miedzi”. Dodajmy, że KGHM patronuje sztandarowemu kierunkowi tej uczelni, a mianowicie Górnictwu i geologii.
Gościem uroczystości była m.in. wiceminister Edukacji i Nauki Marzena Machałek, która wręczyła prezesowi Polskiej Miedzi medal Komisji Edukacji Narodowej. Odznaczenie przyznawane jest za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, w szczególności w zakresie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej (…) oraz kształcenia i doskonalenia nauczycieli.

Statuetki dla zasłużonych

Podczas inauguracji wręczone zostały także statuetki „Zasłużony dla Uczelni”, nadane Uchwałą Senatu Uczelni Jana Wyżykowskiego. To odznaczenie dla osób, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju, przysporzyły jej dobrego imienia lub chwały. Otrzymali je: Minister Krzysztof Kubów, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Marcin Chludziński, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A., Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic i Adam Myrda, starosta lubiński.

Polkowicka uczelnia to jedyna taka placówka w kraju

Uczelnia Jana Wyżykowskiego to jedyna samorządowa uczelnia w Polsce. W tym roku ponad 200 osób rozpoczyna naukę na pierwszym roku. W roku akademickim 2021/2022 w Uczelni Jana Wyżykowskiego kształcić się będzie w sumie blisko tysiąc osób – studentów i słuchaczy studiów podyplomowych. Uczelnia zatrudnia obecnie ponad stu wykładowców. Są to doświadczeni dydaktycy, profesorowie i doktorzy, ale także specjaliści i praktycy, którzy na co dzień pracują w światowych koncernach. Nauka będzie odbywać się tradycyjnie, przy zachowaniu szczególnych zasad bezpieczeństwa w trakcie pandemii. Uczelnia kształci studentów na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych oraz studiach podyplomowych w Polkowicach i Lubinie, gdzie ma swoją filię. Oferuje im dziewięć kierunków kształcenia, po których ukończeniu absolwenci mogą uzyskać tytuł zawodowy licencjata, inżyniera lub magistra.

KGHM współpracuje ze szkołami

Jednym z ważniejszych programów edukacyjnych realizowanych przez KGHM jest właśnie program „Kompetentni w branży". Projekt miedziowego giganta działa od 2018 roku i jest nim objętych dziewięć szkół technicznych i branżowych m.in. w Lubinie, Głogowie, Legnicy i Polkowicach. Placówki kształcą uczniów w zawodach istotnych dla przemysłu miedziowego.
Program zakłada ścisłą współpracę na linii szkoła – KGHM. Uczniowie mogą liczyć na merytoryczną pomoc Spółki, są angażowani w różnorodne przedsięwzięcia rozwojowe, a przede wszystkim mogą skorzystać z dedykowanego im programu stypendialnego oraz możliwości odbycia praktycznej nauki zawodu.

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na glogow.naszemiasto.pl Nasze Miasto