Poprad Muszyna bez szans z Wisłą II Kraków. Punkty Barciczanki i Limanovii

Remigiusz Szurek
Piłkarze Popradu grali ostatnio z liderem, Wisłą II Kraków. Starcie zakończyło się porażką 0:4, ale nikt z tego powodu nie rwał włosów z głowy Poprad Muszyna Facebook
Za nami kolejne emocje związane z rywalizacją w niższych ligach piłkarskich naszego regionu – Sądecczyzny i Ziemi Limanowskiej. W czwartej lidze małopolskiej Poprad Muszyna walczący o utrzymanie się w lidze po czterech zwycięstwach z rzędu przegrał już drugi mecz, tym razem piłkarze z uzdrowiska u siebie musieli uznać wyższość Wisły II Kraków.

Gracze Pawła Batkiewicza przez długi czas stawiali opór faworytom z Krakowa, zdecydowanemu liderowi tabeli, ale w 38. minucie ich linia defensywy dała się pokonać. Strzelanie rozpoczął Sarga, w 48. minucie ten sam piłkarz podwyższył rezultat, a kolejne gole padły dopiero w 83. i 90. minucie. Wcześniej Poprad uległ w Białce Tatrzańskiej Warcie 0:1.

- Z Watrą nie mieliśmy prawa przegrać. Szkoda tego karnego niewykorzystanego przez Szczepańskiego. Miejmy nadzieję, że nie zabraknie nam tego punktu w ostatecznym rozrachunku. Z Wisłą do pewnego momentu wszystko było w porządku, raz trafiliśmy w słupek, ale rywal w końcu strzelił nam gola. Ta drużyna przerasta całą ligę i awansuje w cuglach na wyższy poziom. Grając przeciw krakowianom mieliśmy swoje sytuacje, walczyliśmy, atakowaliśmy i do nikogo nie mam pretensji, że przegraliśmy – komentuje w rozmowie z „Gazetą Krakowską” prezes Popradu Stanisław Sułkowski.

Jak dodaje muszynianom potrzebna jest seria. - Trafiliśmy z zimowymi wzmocnieniami, nie mam teraz żadnych wątpliwości, że ten zespół stać na zagranie kolejnych dobrych meczów – nie kryje.

W czwartoligowej tabeli, na osiem kolejek przed końcem sezonu, liderem jest Wisła II (73 pkt). Limanovia trenera Pawła Zegarka plasuje się na siódmej pozycji (43 pkt), Barciczanka jest dwunasta (39), a muszyński Poprad (31) piętnasty, czyli piąty od końca.

Program 31. kolejki rozgrywek czwartej ligi małopolskiej:

Pauzuje: Niwa Nowa Wieś; Wierchy Rabka Zdrój - MKS Trzebinia (Wierchy wycofały się z rozgrywek).

Sobota. Bocheński KS- Limanovia Limanowa, 17.30; Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska - Unia Oświęcim, 17; Glinik Gorlice - Poprad Muszyna, 17; Wisła II Kraków - Dalin Myślenice, 11; Watra Białka Tatrzańska- Bruk-Bet Termalica II Nieciecza, 16; Barciczanka Barcice - LKS Jawiszowice, 15; Wolania Wola Rzędzińska - Orzeł Ryczów, 11; Beskid Andrychów - Lubań Maniowy, 17.

Rezerwy wiceliderem

Aż osiem bramek padło w starciu Sandecji II Nowy Sącz z Dunajcem Zakliczyn. Potyczka zakończyła się wygraną sądeczan 5:3. Miejscowi już po 38 minutach prowadzili 3:0 (Pieńkus, D.Salamon dwie), rozmiary porażki zmniejszyli M.Wójcik (39. i 41. minuta) oraz K.Wójcik (78.). D.Salamon ostatecznie zaliczył hat tricka, a wśród strzelców znalazł się również Brazylijczyk Marcinho.

W tabeli prowadzi Podhalanin Biecz (50 pkt), przed Sandecją II (50) i Sokołem Słopnice (49). Dunajec Nowy Sącz (48), który ostatnio rozbił u siebie LKS Szaflary 4:1, jest czwarty, a Kolejarz Stróże, który 3:1 pokonał GKS Drwinia, ósmy (37).