Pomóż wojownikom wyruszyć na mistrzostwa świata w Tajlandii!

Młodzi zawodnicy Legionu potrzebują sporej kwoty, by spełnić sportowe marzenia

Martyna Kierczyńska, Oliwer Domińczak oraz Jan Majos to młodzi i zdolni podopieczni Legiony Głogów, których umiejętności wróżą sporą karierę w świecie kickboksingu. Dzięki dobrym wynikom mają oni szansę na występ w mistrzostwach świata w muaythai, które na przełomie lipca i sierpnia organizowane są w Bangkoku. Niestety, zawodnicy są zbyt młodzi, by uzyskać dofinansowanie do wyjazdu z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

- Martyna to tegoroczna zdobywczyni Pucharu Świata K-1, a Oliwer posiada w swojej kolekcji dwa brązowe medale z mistrzostw świata w K-1 i muaythai. Janek w tym roku po raz drugi z rzędu został Mistrzem Polski w muaythai i jest również zdobywcą Pucharu Polski w Kickboxingu - mówi o swoich zawodnikach trener Maciej Domińczak.

Koszt przelotu do Tajlandii, pobytu oraz opłat startowych dla jednej osoby to kwota sięgająca 8 tysięcy złotych. Aby pozwolić trójce młodych zawodników na taki wyjazd, klub rozpoczął zbiórkę pieniędzy za pomocą portalu internetowego zrzutka.pl. Cel to zebrać 30 tysięcy złotych. Czas na to jest do 22 lipca.

- Zapraszamy do nawet minimalnych wpłat w celu pomocy w wyjeździe. Jest to marzenie naszych najmłodszych tajbokserów, marzenie, które również dzięki Wam! może się spełnić - zachęca do wsparcia trener Maciej Domińczak. - Wpłaty mogą być dokonywane również anonimowo, wystarczy zaznaczyć taką opcję.

Maciej Domińczak zachęca też do kontaktu te osoby, które mają dodatkowe pytania dotyczące wyjazdu lub wsparcia kandydatów. Możliwe jest to pod numerem telefonu 509302749.

TUTAJ MOŻNA WESPRZEĆ MŁODYCH LEGIONISTÓW

Warto dodać, że podczas ostatnich mistrzostw Polski w muaythai Legion Głogów zdobył tytuł najlepszego klubu. Jego zawodnicy zdobyli 5 złotych oraz 3 srebrne medale. Złoto wywalczyli: Martyna Kierczyńska (wygrała przed czasem w drugiej rundzie), Oliwer Domińczak, Jan Majos,Patryk Borowiecki oraz Simone Coscarella. Dwa srebrne medale przypadły Bartoszowi Pawliszynowi oraz Lenie Hocale.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0