Policjanci z Polkowic ukończyli bieg Gladiatrów

Grażyna Szyszka
Asp. Łukasz Leśniak i mł. asp. Drogosz Andrzejewski przebiegli trudną trasę Biegu Gladiatora w Górach Sowich.

Malownicza sceneria Gór Sowich i Jeziora Bielawskiego zaprowadziła dwójkę polkowickich policjantów do Bielawy, gdzie odbyła się trzecia edycja „Biegu Gladiatora”. Oprócz asp. Łukasza Leśniaka i mł. asp. Drogosza Andrzejewskiego na starcie stawiło się blisko 400 uczestników.

Żelazne mięśnie nóg, rąk, pleców, brzucha, mocna psychika oraz odporność na wysoką temperaturę to przepis na pokonanie blisko 12-kilometrowej trasy „Biegu Gladiatora”, na którego starcie stanęła dwójka polkowickich policjantów.

Na asp. Łukasza Leśniaka i mł. asp. Drogosza Andrzejewskiego czekało na trasie wiele przeszkód m.in.: bagno, stawy, pagórki, zarośla, wzniesienia, druty kolczaste, tzw. ścianę płaczu, stogi siana, przeszkody linowe i ziemne oraz wiele innych ekstremalnych przeszkód, w tym te stworzone przez naturę.

Policjanci ostatecznie pokonali wszystkie wymienione przeszkody i dotarli do mety. Łukasz Leśniak wbiegł na metę z czasem 1:44.47, a zaledwie 8 sekund później rywalizację ukończył Drogosz Andrzejewski.