Podróże z miedzią – multimedialna wystawa z okazji 60-lecia KGHM Polska Miedź S.A. na Dolnym Śląsku

Materiał informacyjny KGHM Polska Miedź S.A.
Udostępnij:

Gratulacje, uśmiechy, podziękowania – mieszkańcy Dolnego Śląska od kilku tygodni poznają świat KGHM. W miastach regionu można było oglądać wyjątkową mobilną wystawę o przeszłości i przyszłości Polskiej Miedzi. Specjalny tir z multimedialną ekspozycją można już było oglądać we Wrocławiu, Lubinie, Głogowie i Lubaniu.

Zobacz fotogalerię z wydarzeń w poszczególnych miastach:

Lubin

Lubin

Lubań

Lubań

Lubań


Przypomnijmy, że multimedialna ekspozycja zawiera mnóstwo atrakcji dla odwiedzających.
Zwiedzający zobaczą m.in. filmy na temat kopalni, hut czy zakładów wzbogacania rud w Zagłębiu Miedziowym. Atrakcją są imitacje sztabek srebra, złota i granulatu miedzi. Nie brakuje ciekawostek o czerwonym metalu i innych surowcach. Mobilna wystawa opowiada o historii odkrycia miedzi w Polsce, ale też informuje w przyjaznej formie o ciągu technologicznym i systemach tworzenia wyrobisk. Na zwiedzających, zarówno tych starszych jak i młodszych, czeka infokiosk z grami i ciekawostkami o miedzi. Nie brakuje nagród za poprawne odpowiedzi. Ekspozycja w tirze jest utrzymana w kolorach kojarzących się z KGHM, czyli miedzią, srebrem i złotem. Do tego można obejrzeć m.in. oryginalne stroje górnika i hutnika.

Materiał oryginalny: Podróże z miedzią – multimedialna wystawa z okazji 60-lecia KGHM Polska Miedź S.A. na Dolnym Śląsku - Dolnośląskie Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie