Piłka ręczna: Zwycięska passa Miedzi

Paweł Pluta
Trzecie zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze ręczni Refleksu Miedzi Legnica. Podopieczni Edwarda Strząbały, który powrócił na stanowisko trenera i prowadził zespół w drugim meczu, pokonali we własnej hali Nielbę Wągrowiec 28:22. Dzięki temu po raz pierwszy w tym sezonie awansowali na bezpieczne, ósme miejsce w tabeli.

Gospodarze już od pierwszych minut narzucili rywalom z Wągrowca swój styl gry i po 10 minutach wygrywali 5:1. Potem do końca spotkania legniczanie kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie, grając bardzo dobrze w obronie i poprawnie w ataku. Mały niepokój w sercach kibiców Miedzi pojawił się w 42 minucie, kiedy Nielba skróciła wynik do 19:16 dla legniczan. Wtedy w bramce gospodarzy pojawił się Lech Kryński i do końca pojedynku obronił aż 15 z 20 rzutów rywali, przypieczętowując kolejne zwycięstwo legniczan.

Najbliższa ligowa kolejka już w przyszły weekend, jednak w środę (godz. 18.15, Polsat Sport Extra) czeka nas mecz reprezentacji Polski. Kadra Bogdana Wenty zmierzy się towarzysko z Niemcami w Kolonii.

Reflex Miedź Legnica - Nielba Wągrowiec 28:22 (14:9)
Miedź: Banisz, Kryński - Paluch 1, Fabiszewski 4, Szuszkiewicz, Garbacz 5, Skrabania 5, Szabat 1, Swat 1, Piwko 2, Brygier 2, Boneczko 7.

PGNiG Superliga mężczyzn
Pozostałe wyniki 13. kolejki: Warmia Olsztyn - Vive Targi Kielce 29:35 (15:18) - awansem; Stal Mielec - Orlen Wisła Płock 32:38 (16:20), MMTS Kwidzyn - AZS AWF Gorzów Wlkp. 40:33 (22:17), Azoty Puławy - Piotrkowianin Piotrków Tryb. 27:21 (14:9). Mecz Chrobry Głogów - Zagłębie Lubin zostanie rozegrany w środę, 22 grudnia.

1. Vive Targi Kielce 13 26 468-330
2. Orlen Wisła Płock 13 24 410-338
3. MMTS Kwidzyn 13 17 381-374
4. Stal Mielec 13 13 417-408
5. Azoty Puławy 13 13 364-371
6. Warmia Olsztyn 13 11 363-398
7. Chrobry Głogów 12 10 350-373
8. Reflex Miedź Legnica 13 10 331-363