Piłka ręczna: Miedź wysoko przegrała z Wisłą

Paweł Pluta
Gdyby chodziło o piłkarzy nożnych, to zdobycie trzynastu goli byłoby wyczynem imponującym. Jednak w przypadku piłki ręcznej rzucenie rywalowi zaledwie trzynastu bramek, mówiąc delikatnie, chluby nie przynosi.

Takie coś przytrafiło się w sobotę zespołowi Reflexu Miedzi Legnica. Po serii trzech zwycięstw drużyna Edwarda Strząbały nie jechała co prawda do Płocka w roli faworyta, ale porażki różnicą aż siedemnastu bramek mało kto się chyba spodziewał. Tym bardziej że początek meczu nie zapowiadał takiego obrotu sprawy. Po 5 minutach legniczanie wygrywali nawet w Orlen Arenie 3:2, a w 20 minucie przegrywali zaledwie 6:8. Jeszcze po przerwie Wisła miała zaledwie dwie bramki przewagi (12:10). Jednak od 36 minuty legniczanie przestali grać. Stracili siedem bramek z rzędu, potem rzucili jedną i znów dali sobie wbić osiem goli pod rząd! Tuż przed końcem Wisła wygrywała 30:12!

Na tarczy wrócili też z wyjazdowego meczu szczypiorniści Chrobrego Głogów, którzy przegrali w Piotrkowie z Piotrkowianinem, zajmującym przed tą kolejką ostatnie miejsce w tabeli. Gospodarze uzyskali przewagę kiedy Chrobry, w barwach którego wystąpił ponownie Adrian Marciniak, grał w podwójnym osłabieniu. Niestety, tych strat nie udało się odrobić.

Po ostatnim, dobrym i minimalnie przegranym meczem z Vive Targi Kielce, mało kto spodziewał się, że piłkarze ręczni Zagłębia nie sprostają we własnej hali Warmii Olsztyn. - Nie zagrały jak trzeba skrzydła i rozgrywający - podsumował Dariusz Bobrek, II trener Zagłębia.

Orlen Wisła Płock - Reflex Miedź Legnica 30:13 (11:7)
Miedź: Banisz, Kryński - Brygier 3, Garbacz 3, Piwko 2, Swat 2, Boneczko 1, Fabiszewski 1, Skrabania 1, Góreczny, Paluch, Szuszkiewicz, Szabat.

Zagłębie Lubin - Warmia Olsztyn 29:32 (18:18)
Zagłębie: Malcher, Świrkula - Orzłowski 1, Stankiewicz 5, Rosiek, Tomczak 3, Paweł Adamczak 4, Fabiszewski 6, Kozłowski 2, Szymyślik, Piotr Adamczak 4, Klimczak, Obrusiewicz 1, Migała 3.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski- Chrobry Głogów 28:24 (12:12)
Chrobry: Stachera, Zapora - Różański 2, Bednarek 2, Mochocki 4, Świtała 6, Kuta 1, Łucak 6, Frąszczak, Płaczek 1, Olęcki, Ścigaj 1, Marciniak.

PGNiG Superliga mężczyzn
Pozostałe wyniki 14. kolejki: AZS AWF Gorzów Wlkp. - Azoty Puławy 32:33 (16:18), Vive Targi Kielce - Stal Mielec 45:34 (24:14), Nielba Wągrowiec - MMTS Kwidzyn XX:XX (X:X).

11. Piotrkowianin 14 8 364-404
12. AZS AWF Gorzów 14 7 395-452 W następnej kolejce (środa 15.12): Miedź - Vive, (godz. 18), Chrobry - AZS AWF Gorzów (godz. 18), Piotrkowianin - Zagłębie (godz. 18), Azoty - Nielba, MMTS - Wisła, Stal - Warmia.