PIŁKA RĘCZNA: Dwie porażki Chrobrego

Łukasz Jaremkiewicz
W ten weekend Chrobry powalczy w turnieju w Dzierżoniowie.
W ten weekend Chrobry powalczy w turnieju w Dzierżoniowie. Łukasz Jaremkiewicz
W pierwszych dwóch spotkaniach sparingowych z Nielbą w Wągrowcu piłkarze ręczni Chrobrego doznali porażek, kolejno 21:37 oraz 29:33.

Pierwszy mecz lepiej rozpoczęli głogowianie. Po dwóch minutach prowadzili 2:0 i od tej pory oddali gospodarzom inicjatywę. Ostatecznie do przerwy Nielba prowadziła 16:11. Po zmianie stron Chrobry starał się odrabiać straty, ale ostatecznie uległ 27:31. W rewanżu znów lepiej wystartowali nasi szczypiorniści. Na początku wygrywali 3:0, aby oddać prowadzenie w 20 minucie. Jednak przy stanie 9:11 zdobyli sześć bramek z rzędu i ostatecznie schodzili na przerwę prowadząc 18:14.

W drugiej odsłonie przewagę na boisku osiągnęła Nielba i szybko odrobiła straty, w końcówce przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę. - Sparingi były dla nas bardzo pożyteczne - powiedział trener Chrobrego Jacek Okpisz. - Wszyscy zawodnicy mieli okazję do zaprezentowania i jestem z ich gry zadowolony, ponieważ każdy przyłożył się do tych spotkań. Próbowaliśmy dwóch systemów obrony i wiemy, gdzie popełnialiśmy błędy. W dalszym ciągu szukamy jednego wzmocnienia składu, chociaż na razie nie ma żadnych konkretów.
W weekend SPR weźmie udział w turnieju w Dzierżoniowie, w fazie grupowej mierząc się z Wisłą Płock, HC OKD Karvina oraz HC Budyvielnik Brovary.