Piłka nożna: Obiecujące sparingi Chrobrego

Łukasz Jaremkiewicz
Już trwa odliczanie dni pozostałych do ligi: 20 marca mecz w Iłowej, siedem dni później u siebie z Oleśnicą fot. łukasz jaremkiewicz
Trzecioligowi piłkarze nożni MZKS-u Chrobry Głogów w kolejnych meczach sparingowych pokonali Tęczę Krosno Odrzańskie 3:1 i drugoligową ekipę Miedzi Legnica 2:1.

Spotkanie z Tęczą miało dwie zgoła odmienne od siebie połowy. W pierwszej Chrobry grał podstawowym składem, przejął zdecydowaną inicjatywę, co bramkami udokumentowali Arkadiusz Sojka, Piotr Błauciak oraz Konrad Węglarz. Z kolei w drugiej części, gdy na placu gry pojawili się zmiennicy, w tym juniorzy, poczynania pomarańczowo-czarnych już tak kolorowo nie wyglądały i przypłacili to utratą gola, gdy w sytuacji sam na sam z zawodnikiem przyjezdnych bez szans był broniący Paweł Łużny. Głogowianie wzięli też rewanż za wcześniejszy sparing z legnickim drugoligowcem, z którym z początkiem lutego przegrali 1:2. Tym razem to oni triumfowali, grając lepiej. - Chrobry był od nas lepszy pod względem dynamiki i grał o wiele bardziej ofensywnie, ale to jest zrozumiałe, bo w lidze będzie musiał walczyć właśnie z takim nastawieniem - przyznał szkoleniowiec Miedzi Janusz Kudyba.

Pięknym uderzeniem z dystansu popisał się Paweł Woźniak, a rezultat pojedynku celnym strzałem z rzutu karnego ustalił Piotr Błauciak. - Od początku przygotowań trenujmy dwa razy dziennie i jest ciężko. Odczuwamy skutki tak intensywnych zajęć, ale obecnie trener daje nam więcej luzu, więc niebawem powinna przyjść także świeżość, co jeszcze bardziej wpłynie na naszą postawę na boisku - powiedział Paweł Woźniak.

Tymczasem przesunięciu, ze względu złe stany boisk po zimie, uległa inauguracja wiosny w trzeciej lidze. Pierwszą, pierwotnie mającą się odbyć 13 marca, kolejkę przełożono na 19 czerwca. Chrobry zacznie więc od wyjazdowego starcia w Iłowej w sobotę 20 marca.

Sparingi Chrobrego

Chrobry Głogów 3 (3) - Tęcza Krosno Odrzańskie 1 (0)
Bramki (Chrobry): Arkadiusz Sojka 7, Piotr Błauciak 36, Konrad Węglarz 39.
Chrobry (I połowa): Zaremba - Mikutel, Kotlarski, Błauciak, Wolbaum, Kowalski, Herbuś, Niedźwiedź, Janik, Węglarz, Sojka.
Chrobry (II połowa): Łużny - Filbier, Malesa, Bukraba, Kosmala, Kostek, Żmijowski, Kałużny, Hałambiec, Filipiak, Woźniak.

Chrobry Głogów 2 (1) - Miedź Legnica 1 (0)
Bramki: Paweł Woźniak 9, Piotr Błauciak 60 (k) - Michał Żółtowski 53.
Chrobry (I połowa): Zaremba - Mikutel, Kotlarski, Błauciak, Wolbaum, Woźniak, Herbuś, Filipiak, Janik, Hałambiec, Sojka.
Chrobry (II połowa): Łużny - Filbier, Błauciak (21 Herbuś), Bukraba, Kosmala, Niedźwiedź, Żmijowski, Kałużny, Woźniak (21 Sojka), Filipiak (21 Janik), Kostek.