Pierwsza wygrana koszykarek BC Polkowice w Nowym Roku. Pokonały Basket Bydgoszcz. ZDJĘCIA

Zdjęcia z meczu
Zdjęcia z meczu BC Polkowice
Koszykarki BC Polkowice rozpoczęły Nowy Rok z wysoką wygraną nad ekipą z Bydgoszczy.

2 stycznia koszykarki BC Polkowice podjęły u siebie Basket Bydgoszcz. Mecz 14. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet poszedł bardzo po myśli polkowiczanek. Wygrały one wszystkie kwarty spotkania, które ostatecznie zakończyło się wynikiem 94:51.

Już od samego początku było widać przewagę gospodyń spotkania. Polkowiczanki skutecznie i pewnie budowały przewagę nad zawodniczkami z Bydgoszczy. Najpierw w ofensywie świetnie grały Stephanie Mavunga i Sasa Cado, później pałeczkę przejęły zaś Weronika Telenga i Klaudia Gertchen. To były główne punktujące tego dnia. Sporo punktów polkowiczanki zdobyły dzięki kontratakom po błędach drużyny gości, która z każdą chwilą radziła sobie coraz mniej pewnie. W kontrataku świetnie radziła sobie Weronika Gajda, która zaliczyła w sumie 14 asyst i 9 zdobytych punktów.

Po dwóch kwartach polkowiczanki prowadziły 47:26, ku radości kibiców zebranych w hali BC. Gdy przyszło do zmiany połów zespół gości próbował odrobić straty i rozegrał najlepszą swoją kwartę, jednak już w ostatniej części meczu przewaga polkowiczanek była gigantyczna.

– Czekamy na nową zawodniczkę i nasza rotacja była dzisiaj węższa, ale pokazałyśmy siłę i determinację. Będąc na boisku w 4. kwarcie nawet nie zauważyłam tego, że jesteśmy tak blisko granicy zdobycia 100 punktów. Gra się od pierwszego do ostatniego gwizdka. Jesteśmy silnym zespołem, a co najważniejsze zbudowaliśmy zgraną drużynę – spotkanie oceniła Weronika Telenga.

W spotkaniu nie zagrała już Feyonda Fitzgerald, której kontakt zakończył się wraz z 2021 rokiem. Klub zdecydował już o wyborze nowej zawodniczki na pozycje 1 i 2. Jej nazwisko poznamy w najbliższych dniach.

Polkowiczanki kolejny mecz zagrają dopiero 13 stycznia. Ich rywalem w pierwszym starciu Round of 16 EuroCup Women będzie BC Nadezhda z Oranburga. Spotkanie odbędzie się w Polkowicach o godzinie 19:00.

BC Polkowice – Polskie Przetwory Basket-25 Bydgoszcz 94:51 (29:13, 19:13, 22:20, 22:5)

BC Polkowice: Stephanie Mavunga 19, Klaudia Gertchen 17, Weronika Telenga 13, Sasa Cado 11, Aleksandra Zięmborska 11, Weronika Gajda 9 (14 asyst), Artemis Spanou 7, Alicja Grabska 4, Bożena Puter 3, Julia Jeziorna.

Polskie Przetwory Basket-25 Bydgoszcz: Niki Eivery 14, Janeesa Desiree 12, Jillian Alleyne 10, Angelika Stankiewicz 6, Karolina Poboży 4, Aleksandra Zmierczak 3, Wikoria Sobiech 2, Roksana Sobiech, Nathalie Fontaine, Wiktoria Zasada.