Pastelova Manufaktura Lodów

Materiał promocyjny
Pastelova Manufaktura Lodów to firma rodzinna, która rozpoczęła działalność w lipcu 2016 roku. Lodziarnia wraz z pracownią znajdują się przy ul. Słodowej 4 na głogowskiej starówce. Pastelova specjalizuje się w produkcji lodów rzemieślniczych na bazie naturalnych składników, w swojej ofercie ma również gofry bąbelkowe, kawę, ciasta i desery.

Jednym z wyjątkowych smaków w ofercie lodziarni jest "GLOGlove - Smak Głogowa", inspirowany historią naszego miasta. To własna kompozycja Pastelovej, powstała między innymi ze stuprocentowego soku z owoców GŁOGU - drzew i krzewów, od których nosi nazwę nasze miasto. Głogów to także miasto RÓŻ. Na początku XX wieku w fosie miejskiej znajdowało się piękne, znane w całej okolicy rosarium, a Głogów podkreślał swój charakter określając się "miastem róż". Głogów to także współczesność, świeżość i dynamika, stąd akcent świeżej MIĘTY. GLOGlove posiadają nutę płatków róży w postaci polewy, co czyni je różowymi niczym głogowski most na Odrze.
Lody "GLOGlove - Smak Głogowa" przypadły do gustu klientom lodziarni i są w jej stałej ofercie.

W głogowskiej lodziarni powstał także inny, specjalny smak - lody Crossowe, dedykowane wyjątkowej imprezie sportowej - Crossowi Straceńców. Deser ten został skomponowany z myślą o sportowcach, ponieważ dodaje energii dzięki zawartej w nim m. in. kofeinie i taurynie.

Właściciele Pastelovej nie ustają w poszukiwaniu nowych smaków. Spełniają także nietypowe życzenia klientów, jak np. wprowadzenie na jeden dzień do oferty lodów czekoladowo-orzechowych o wdzięcznej nazwie "Amore Mariola". Był to prezent dla pewnej pani Marioli od jej męża z okazji rocznicy ślubu.

Pastelova Manufaktura Lodów - Działająca od lipca 2016 roku głogowska lodziarnia, zdobywca nagrody Sweets&Coffee Awads 2017 w kategorii Lodziarnia działająca indywidualnie. Uczestnik polskiej edycji eliminacji do Gelato World Tour 2017. Pierwsza lodziarnia w Polsce w programie Bike Friendly Gelato (lodziarni przyjaznej rowerzystom), włoskiej akcji promującej lokalne, rodzinne manufaktury lodów oraz lody rzemieślnicze jako doskonałe i pełnowartościowe przekąski dla rowerzystów.

https://www.facebook.com/pastelovamanufakturalodow

Dodaj ogłoszenie