Dekoracje i ozdoby wielkanocne - stroiki, jajka, gałązki
Po długiej zimie wyczekujemy wiosny. Bez względu na to, czy za oknem jest już pięknie i słonecznie, w święta wielkanocne chcemy poczuć ten klimat budzenia się do życia. Stąd duża popularność kwitnących roślin, zieleni, żółci, jajek jako symbolu nowego życia. Na wielkanoc przyozdobiamy nasze domy i koszyczki wielkanocne.
Coraz większa popularnością cieszą się stroiki wielkanocne w formie wieńców, zawieszane na drzwiach lub oknach na wzór wieńców bożonarodzeniowych. Z czego robione są takie ozdoby wielkanocne? Jako baza świetnie sprawdzą się gałązki bazi czy wikliny, a w nie wpleść można dosłownie wszystko, co kojarzy się nam z wiosną - kawałki trawy, kolorowe jajka, kolorowe ptasie piórka…
Warto pamiętać także o stroikach wielkanocnych na stół. Te nie powinny być z kolei zbyt duże, aby nie przeszkadzały w podawaniu wielkanocnego śniadania czy obiadu, ale także nawiązywać mogą do popularnych symboli. Bliższą naturze wielkanocną dekoracją są zwykłe bazie, świeżo ścięte. Jeśli nie mamy ich na swoim ogródku, w okresie przed świętami wielkanocnymi różnego rodzaju gałązki na wielkanoc możemy znaleźć w kwiaciarniach.
Wybierz ozdobne tekstylia do domu

VidaXL
VIDAXL POSZEWKA NA PODUSZKĘ CIĄŻOWĄ W KSZTAŁCIE J 54 X 43 CM SZARA

VidaXL
Vidaxl Lumarko Moskitiera Na Drzwi Antracytowa 100X215Cm 113747 113747

Dekoria
Dekoria Prześcieradło Satynowe Proste Białe 200 × 220 Cm 200X220Cm

Darymex
Darymex Poszewka Satyna Bawełna Cizgili Mustard 70X80 (94265Uniw)

Eurofirany
Eurofirany Zasłona Gotowa Na Przelotkach Dafne 140X250 Srebrna

VELUX
Velux Roleta Przyciemniająca Na Haczykach Rhz Standard Fk06 66X118
ZOBACZ KONIECZNIE
Ozdoby wielkanocne DIY - ręcznie robione
Najlepszym sposobem na stworzenie oryginalnych wielkanocnych ozdób jest przygotowanie ich samodzielnie. DIY jest bardzo popularnym nurtem w kategorii dekoracji wielkanocnych, dlatego bez problemu znajdziemy w sieci filmiki pokazujące, jakie cuda można samodzielnie stworzyć. A do tego, jeśli wykorzystamy różne ścinki, kawałki, resztki, które pałętają się po domu, możemy mieć ekologiczne ozdoby wielkanocne.
Ozdoby wielkanocne na szydełku
Delikatne, wiosenne ozdoby wielkanocne na szydełku mają w sobie mnóstwo uroku. Jeśli robótki ręczne nie przyprawiają cię o palpitację, warto spróbować samodzielnie stworzyć piękne dekoracje. Popularne wzory przestrzenne to:
- jajka,
- zające,
- baranki,
- wieńce,
- kurczaczki.
Papierowe ozdoby wielkanocne
To chyba najprostszy rodzaj ozdób świątecznych DIY, z powodzeniem można zaangażować do nich dzieci. Tu mogą się przydać rolki po papierze toaletowym, kawałek sznurka, kolorowy papier lub farbki, nożyczki i klej. Z takimi narzędziami możemy wyczarować:
- wesołe figurki zająca, kurczaka, jajka,
- wieńce z kolorowych pisanek,
- koszyczki wielkanocne,
- kartki wielkanocne 3D,
- girlandy z papierowych pisanek.
Ozdoby wielkanocne z drewna
To propozycja dla osób, które mają trochę więcej czasu, smykałkę do pracy z drewnem i odpowiednie narzędzia. Z drewna można wyczarować piękne figurki do postawienia na stół, wsadzenia do koszyczka czy wbicia na patyku do kwiatka. I co najważniejsze - dekoracje wielkanocne z drewna posłużą nam przez lata. Wystarczy odpowiednio je zakonserwować.
Naczynia w promocyjnych cenach

Altom
Altom Miseczka do dipów i na przekąski porcelanowa głęboka REGULAR ...

Chemex
CHEMEX - Szklany zaparzacz do kawy o pojemności 3 filiżanek ...
Zobacz inne wiosenne promocje
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?