Młodzi piłkarze o krok od meczu w Amsterdamie

inf.prasowa/Kaja Makowska
Drużyna dziewcząt z Wałcza i zespół chłopców ze Szczecinka awansowali do półfinałów w tegorocznym, rekordowym pod względem frekwencji, turnieju o Puchar Tymbarku (foto. A. Kraszewski)

W piątek, 3 czerwca, odbył się wojewódzki finał Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, który wyłonił piłkarskich mistrzów woj. zachodniopomorskiego w kategorii U-10. Do rozgrywek podczas finału stanęło 40 drużyn. Z kolei w całym województwie do Turnieju zgłosiło się ponad 4500 dzieci. W całej Polsce było ich ponad 85 000.

Wygrała drużyna dziewczynek z Wałcza oraz zespół chłopców ze Szczecinka. Dla obu drużyn to kolejny krok na drodze do wymarzonych nagród – Pucharu Tymbarku, tytułu Mistrzów Polski oraz wyjazdu do Amsterdamu na stadion Ajaksu.

Finałowy mecz w kategorii chłopców został rozegrany pomiędzy drużyną ze Szczecinka a zespołem Szczecin I. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem (2:0) drużyny ze Szczecinka. Dzięki świetnej i pełnej pasji grze zespół ten uzyskał awans do rundy półfinałowej, która zostanie rozegrana podczas obozów szkoleniowych, na które drużyny wyjadą 12 sierpnia.

W grupie dziewcząt zwycięstwo wywalczyła sobie drużyna z Wałcza w spotkaniu z drużyną z Myśliborza. Zwycięski zespół wygrał stosunkiem bramek 6:0. Drużyna ta dołączy do zwycięskiej drużyny chłopców z woj. zachodniopomorskiego podczas obozu półfinałowego.

Zdobywcy pierwszych miejsc zostali uhonorowani pucharami, ufundowanymi przez sponsora Turnieju, firmę Tymbark. Wszyscy uczestnicy rozgrywek otrzymali także pamiątkowe medale i nagrody. Króla i królową strzelców, najlepszego zawodnika i zawodniczkę oraz bramkarza i bramkarkę wyróżniono specjalnymi trofeami.

Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym firma Tymbark.
Patronat honorowy nad Turniejem objęli: UEFA Grassroots, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.