Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mieszkanka Sławy straciła 44 tysiące złotych przez kryptowalutowego oszusta

Kacper Chudzik
Kacper Chudzik
Kobieta straciła oszczędności
Kobieta straciła oszczędności Pixabay
Mieszkanka Sławy straciła swoje oszczędności po tym, jak zaufała oszustowi, który obiecał jej spory zysk na kryptowalutach. Ukradł z jej konta 44 tysiące złotych.

Chęć szybkiego zysku oraz zaufanie obcemu człowiekowi - te rzeczy idące ze sobą w parze niemal zawsze kończą się katastrofą. Nie inaczej było w przypadku mieszkanki Sławy, która w kwietniu straciła swoje oszczędności na rzecz oszusta. Kobieta kilka lat temu wypełniła formularz, chcąc inwestować w kryptowaluty. W ostatnim czasie skontaktował się z nią mężczyzna, który przekazał jej informacje na temat zarobku.

– Poinformował ją o tym, że na jej rachunku kryptowalut zgromadziła się przez ten czas kwota 60 tysięcy złotych. Pomimo tego, że wcześniej nie zainwestowała, uwierzyła, że samo wypełnienie formularza kilka lat temu spowodowało aktualizację konta na giełdzie – mówi Maja Piwowarska, oficer prasowa KPP we Wschowie.

Młoda kobieta, zwiedzona obietnicą sporych pieniędzy, całkowicie zaufała rozmówcy. Według jego informacji zainstalowała oprogramowanie, które miało jej rzekomo pozwolić na przelanie pieniędzy na swoje konto. Oczywiście, była to pułapka. Aplikacja pozwoliła oszustowi na opróżnienie konta bankowego kobiety w kilka chwil. W ramach weryfikacji kobieta miała dokonać przelewów na inne rachunki. I tak się stało, bo sławianka przekazała w sumie 44 tysiące złotych w ręce oszusta. Wtedy też ten zapadł się jak kamień w wodę.

Sprawą obecnie zajmują się policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie. Przypominają, by z ogromną ostrożnością podchodzić do wszelkich takich „okazji" na szybki zarobek. Zwłaszcza, gdy ktoś wymaga od nas przelewów pieniędzy lub instalacji jakiegoś oprogramowania.

– Przypominamy, by zachować szczególną ostrożność podczas inwestowania pieniędzy – szczególnie w kryptowaluty. Nie pierwszy już raz okazało się bowiem, że szybki zysk, to tylko zachęta do dalszego inwestowania. Zazwyczaj w każdym przypadku tego typu oszustwa sytuacja wygląda bardzo podobnie. By nie narazić się na straty, policjanci przestrzegają, by już przed pierwszym przelewem dobrze sprawdzić, czy giełda, na której chcemy inwestować, w ogóle istnieje i nie kierować się emocjami przy inwestowaniu własnych pieniędzy – dodaje Maja Piwowarska.


Wideo: Sadzenie dębów wokół Huty Miedzi Głogów

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na glogow.naszemiasto.pl Nasze Miasto