Galeria sztuki Saint-Tropez

avatarGaleria sztuki Saint-Tropez

Głogów
Galeria sztuki - obrazy, grafiki, ceramika

Wernisaż wystawy malarstwa Małgorzaty Maćkowiak pt. "Źródła wyobraźni"

2017-04-05 14:28:22

Uroczyste otwarcie wystawy malarstwa znamienitej głogowskiej malarki Małgorzaty Maćkowiak. Tytuł wystawy "Źródła wyobraźni - woda i inne żywioły" nawiązuje do szczególnego związku artystki z naturą, którą w bardzo ciekawy sposób wyraża na płótnie.
Małgorzata Maćkowiak studiowała w latach 1983-1991 na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.
W 1991 uzyskała dyplom na wydziale Architektury Wnętrz, aneks do dyplomu z malarstwa, a w 2011 – tytuł doktora sztuk pięknych na wydziale Malarstwa i Grafiki Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.
Od 1991 roku pracuje jako artysta, zorganizowała ponad 40 wystaw indywidualnych i wzięła udział w ponad 150 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Uczestniczyła w ponad 50 plenerach i sympozjach artystycznych w Polsce i za granicą. Prace znajdują się w zbiorach prywatnych i publicznych w Polsce, Niemczech, Holandii, Szwecji, Danii, Włoszech, USA, Japonii i Australii, jak również w kolekcjach muzealnych (Polska, Czechy, Niemcy).
Uprawia malarstwo, rysunek i fotografię, od czasu do czasu pisze o sztuce. Od 1993 roku zajmuje się również edukacją artystyczną. Od początku działalności Galerii na Grodzkiej pani Małgorzata z nami współpracuje i jej prace można u nas nabyć.

Jesteś na profilu Galeria sztuki Saint-Tropez - stronie mieszkańca miasta Głogów. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj