Rejestracja samochodów, Akcyza, Tłumaczenia

2015-02-17 19:20:08

P. H. U. " TORIA"
Zajmujemy się rejestracją pojazdów sprowadzonych z zagranicy, a także przerejestrowaniem samochodów zakupionych w Polsce.
Pamiętaj, że kupno auta za granicą spełniającego Twoje oczekiwania to połowa sukcesu.
Kluczową sprawą jest właściwe i bezpieczne zarejestrowanie samochodu.

Wiąże się z tym wiele formalności, które musimy załatwić:

1. Pierwszą rzeczą jaką musimy zrobić z "papierami", które otrzymaliśmy od sprzedającego mam tu na myśli auto np. z Niemiec to przetłumaczenie dokumentów na język polski przez tłumacza przysięgłego, no chyba że umowa jest dwujęzyczna takie tłumaczenie nie jest wymagane. Natomiast pozostałe dokumenty /dowód rejestracyjny, karta, pojazdu/ musimy przetłumaczyć.
2. Następnym krokiem jeśli nie mamy tablic rejestracyjnych /tzw. zjazdowych/, jest udanie się do Wydziału Komunikacji po tablice czasowe.
3. Po całym dniu załatwiania formalności urzędowych, następnym krokiem jeśli zdążymy w tym samym dniu jest odwiedzenie stacji kontroli pojazdów i wykonanie przeglądu autka.
4. Urząd Celny:
Tutaj musimy uzbroić się w cierpliwość. Aby uzyskać zaświadczenie o zapłaceniu akcyzy trzeba wypełnić wniosek do naczelnika urzędu. Co prawda w tym roku zostało to nieco poprawione, ponieważ dokument potwierdzający opłatę akcyzy możemy pobrać przez Internet /https://www.e-clo.pl/ZEFIR/ezefir/app/CheckCar/ , jednak pewnych kwestii nie ominiemy, a więc do dzieła. To co musimy przedstawić to:

 deklarację uproszczoną nabycia wewnątrzwspólnotowego AKC-U;
 dokument zakupu samochodu (faktura, umowa kupna-sprzedaży, rachunek);
 dokument identyfikacji pojazdu wystawiony w kraju członkowskim UE (dowód rejestracyjny, karta pojazdu lub inny);
 dokument wyrejestrowania samochodu w kraju zakupu;
 zaświadczenie o badaniu technicznym;
 tłumaczenia wszystkich dokumentów.
 Co ważne, akcyzę należy wpłacić na rachunek bankowy Izby Celnej, w tytule przelewu wpisując "akcyza od samochodu osobowego" oraz podając markę i nr nadwozia pojazdu.
5. Pozostaje nam jeszcze tylko Wydział Komunikacji po raz drugi, do którego przygotować musimy:
 wypełniony wniosek o rejestrację auta sprowadzonego z zagranicy;
 dokument potwierdzający opłacenie akcyzy;
 dowód własności pojazdu (umowa, faktura wraz z tłumaczeniem);
 dowód rejestracyjny lub karta pojazdu oraz zagraniczne tablice rejestracyjne;
 świadectwo wyrejestrowania pojazdu, jeśli nie ma odpowiedniego wpisu w dowodzie rejestracyjnym;
 zaświadczenie ze stacji diagnostycznej o pozytywnym wyniku badania technicznego pojazdu, a jeśli jest to nowe auto - aktualne świadectwo homologacji;
 dowód tożsamości oraz ewentualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej (dla właścicieli firm);
 dowód uiszczenia opłaty komunikacyjnej i ewidencyjnej
 dowód uiszczenia opłaty recyklingowej (500 zł na konto Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska).
 Pierwsza rejestracja pojazdu w kraju kosztuje 256 zł. Po dostarczeniu niezbędnych dokumentów, właściciel auta otrzymuje nowe tablice rejestracyjne i tymczasowy (tzw. miękki) dowód rejestracyjny. W ciągu 30 dni należy zgłosić się po stały dowód i kartę pojazdu.
 Cenimy czas klienta, wiemy jak długo może trwać załatwianie spraw związanych z rejestracją autka. Nasza firma załatwi w Twoim imieniu to wszystko
 MAKSYMALNIE DO DWÓCH DNI ROBOCZYCH.
 Załatwiamy wszystkie sprawy związane z akcyzą (Urząd Celny), tłumaczeniami, oraz innymi sprawami związanymi z rejestracją samochodu.
 Dla nas najważniejsze jest bezpieczeństwo, niezawodność wykonania usługi oraz terminowość.
 Doradzamy w zakresie jak najlepszego ubezpieczenia OC AC NW samochodu.



Jesteś na profilu Bernadetta Krzysztof - stronie mieszkańca miasta Głogów. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj