Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

„Mieszkam koło szpitala...Wspomienia głogowian" - Towarzystwo Ziemi Głogowskiej zaprasza na promocję książki

Grażyna Szyszka
„Mieszkam koło szpitala... Wspomnienia głogowian” to nowa, wyjątkowa publikacja przygotowana przez Towarzystwo Ziemi Głogowskiej. Zapraszamy w środę, 19 lutego na promocję książki do Miejskiego Ośrodka Kultury. Początek o godz. 17.

Zarówno w holu jak i w sali widowiskowej będzie można obejrzeć rodzinne zdjęcia, spotkać znajomych sprzed lat, porozmawiać.
- Zapraszamy z rodzinami, sąsiadami i przyjaciółmi – mówi Wiesław Maciuszczak, który jest autorem nowe publikacji TZG.
najnowsza publikacja to kontynuacja wspomnień głogowian zebranych przez TZG. Cztery lata temu ukazał się tom pierwszy zawierający wspomnienia głogowian ze Stoczniowca czyli kompleksu mieszkaniowego przy ul. Kołłątaja.
Tym razem, dla potrzeb konwencji niniejszej serii wydawniczej TZG przyjęło określenie „kwartał” jako symboliczną część miasta, obejmującą teren między ulicami: Obrońców Pokoju, Gustawa Morcinka, Mikołaja Gomółki a Polną. Jest to zachodnia część Osiedla Kościuszki. Tu znajduje się szpital, kompleks przychodni, cmentarz komunalny i Szkoła Podstawowa nr 6 im. T. Kościuszki.

Książka „Mieszkam koło szpitala... Wspomnienia głogowian” zawiera wspomnienia, zdjęcia, próby literackie i refleksje blisko 50 osób, mieszkańców m.in. ulic: Połanieckiej, Długosza czy 10 Maja i Polnej. Ich opowieści ilustruje ponad 300 zdjęć.

Większość autorów wspomnień urodziła się już po II wojnie światowej. Wielu w Głogowie. Inni zaś tu przyjechali i zostali. Wśród nielicznych wspominających, którzy urodzili się przed wojną jest też spawacz z ulicy Długosza i Polka urodzona we Francji, opowiadający o swoich przeżyciach w Głogowie, ale też w miejscach, gdzie byli wcześniej. Wśród wspominających potomków pierwszych głogowian są: nauczyciel, robotnik, literat, górnik, hutnik, przedsiębiorcy, urzędnik i inni – pokolenie urodzone już po wojnie. Ale zostali też pokazani reprezentanci kolejnego pokolenia, dla którego np. szkoła nr 6 była „od zawsze” (a zaczęła działać od 1966 roku).
W trakcie spotkania będzie można nabyć książkę, porozmawiać z autorami wspomnień, obejrzeć zdjęcia itp.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wielki Piątek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na glogow.naszemiasto.pl Nasze Miasto