LSSE obchodzi w tym roku 25-lecie działalności. Z okazji jubileuszu powołała własną fundację

RED
Rada i Zarząd Fundacji
Rada i Zarząd Fundacji LSSE
Udostępnij:
Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. jako pierwsza strefa ekonomiczna w Polsce powołała własną Fundację. W składzie Rady jest także głogowianin.

Działania CSR, czyli społeczna odpowiedzialność biznesu to aktywności, które na co dzień realizowane są przez Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną. Spółka od lat sama wspiera potrzebujących oraz pomaga finansowo licznym fundacjom, stowarzyszeniom i organizacjom. Wsparcie w różnej formie realizowane jest również w ramach Klastrów. Dotychczas objęto nimi m.in. pacjentów szpitali, podopiecznych placówek specjalnych, czy też dzieci i młodzież z polskich szkół na Ukrainie.

Fundacja na jubileusz 25-lecia działalności LSSE

W tym roku przypada 25-lecie działalności Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. A to dobra okazja nie tylko do podsumowań, ale wzmocnienia działań prowadzonych dla lokalnej społeczności.

– Jubileusz to nie tylko okazja, do podsumowań czy świętowania, ale też zobowiązanie do jeszcze większej wrażliwości i wsparcia społeczności lokalnej. Dzięki Fundacji LSSE, pole do działania będzie możliwe na szerszą skalę. Nieustannie patrzymy w przyszłość i chcemy pozostawić po sobie jak najwięcej wartościowych inicjatyw. Cieszę się, że w Radzie Fundacji są osoby z regionu, które mają ogromną wiedzę i szerokie podejście do wielu tematów. W naszych poczynaniach myślimy o całym regionie. Do tej pory powołaliśmy między innymi Radę Rozwoju Obszaru Gospodarczego oraz Miedziowe Centrum Rozwoju Gospodarczego. Powstanie Fundacji LSSE jest naszym kolejnym krokiem – powiedział Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W skład Rady Fundacji wchodzą osoby związane z lokalną społecznością oraz działające dla jej dobra. Są to przedstawiciele różnych obszarów podstref, którzy posiadają wiedzę na temat całego regionu.
Radę Fundacji LSSE S.A. tworzą:

  • Stanisław Obertaniec – członek Rady Nadzorczej LSSE S.A., przewodniczący Rady Fundacji,
  • Stanisław Andrzej Potycz – radca prawny, wiceprzewodniczący Rady Fundacji,
  • Wiesław Pawłowski – działacz NSZZ „Solidarność”, honorowy obywatel Gminy Polkowice,
  • Waldemar Hass – dyrektor Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie,
  • Mariusz Gnych – wiceprzewodniczący Rady Rozwoju Obszaru Gospodarczego LSSE S.A.

Rada, podczas pierwszego posiedzenia, w tajnym głosowaniu wybrała Zarząd, w którego składzie są pracownicy LSSE, a jego działania będą prowadzone społecznie. Na stanowisko prezesa powołano Aleksandrę Jurkiewicz, funkcję wiceprezesa powierzono Agnieszce Bartkowiak, sekretarzem została Anna Prokopczak.

– Dzięki takiej formie przedsięwzięcia jakim jest Fundacja, możliwe będzie podejmowanie działań społecznych na szerszą skalę, na rzecz otoczenia, w którym funkcjonuje Strefa, w wielu sektorach życia społecznego, takich jak szkolnictwo, ekologia, ochrona zdrowia czy kultura i sztuka. Fundacja będzie realizować powierzoną misję społeczną poprzez udzielanie pomocy, finansowanie, dofinansowanie, wspieranie działań instytucji oraz organizacji społecznych o istotnym znaczeniu lokalnym – dodała Aleksandra Jurkiewicz, która objęła funkcję prezes Fundacji, która rozpocznie formalną działalność z chwilą zakończenia procesu rejestracji.

Źródło: LSSE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Otyły jak...Włoch?

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie