Koszykarki BC Polkowice pokonały mistrzynie Polski z Arki Gdynia. ZDJĘCIA

Zdjęcia z meczu
Zdjęcia z meczu BC Polkowice
Widowiskowy i pełen emocji mecz mają za sobą koszykarki BC Polkowice, które 19 grudnia podejmowały u siebie Arkę Gdynia.

Do tego spotkania Pomarańczowe nie podchodziły z pozycji faworyta. W końcu mierzyły się z mistrzyniami Polski. I zdecydowanie nie miały łatwej przeprawy. Niemniej jednak polkowiczanki nie odpuszczały i skrupulatnie zdobywały punkty. Nie podciął im skrzydeł fakt, że przez pierwsze dwie kwarty przegrywały. W drugiej połowie spotkania sytuacja się odmieniła.

– Był to jeden z lepszych meczów w sezonie i gratulacje dla dziewczyn. Plan, który nakreśliliśmy przed meczem zafunkcjonował. Może nie w 100%, ale w 90%. Zdołaliśmy zatrzymać zespół z Gdyni na 59 punktach i 20 w drugiej połowie, co jest bardzo dobrym wynikiem pracy naszej obrony. Wiedzieliśmy, że będziemy atakować obronę strefową i mecz będzie pełen wzlotów i upadków. Zdołaliśmy przezwyciężyć nasze słabości i to jest dla nas bardzo budujące – mówił po spotkaniu trener Karol Kowalewski.

Polkowiczanki musiały poradzić sobie z dobrą defensywą. Przy wielu próbach ataku ich zawodniczki wręcz otaczane były przez rywalki. Ale również Pomarańczowe nie odpuszczały gry w obronie i sprawiały sporo problemów mistrzyniom Polski. Mimo wszystko jednak w pierwszej połowie to rywalki pozostawały na prowadzeniu.

Gra podobnie wyglądała po zmianie połów, jednak w ekipie z Polkowic zaczął budzić się atak. Mocno rozpędziła się Stephanie Mavunga, która wykorzystywała swoje sytuacje podkoszowe trafiając trudne rzuty. W całym meczu zdobyła 17 punktów i dołożyła 16 zbiórek. Amerykanka była kluczową postacią drugiej połowy. Ostatecznie w trzeciej kwarcie to zawodniczki BC Polkowice były górą. A w ostatniej części spotkania było jeszcze lepiej.

Pomarańczowe pokazywały sporą skuteczność w tym spotkaniu. Łącznie w całym meczu trafiły 15 „trójek”. Konsekwencja od początku do końca była kluczem do zwycięstwa w 11. kolejce.

– Jest to dla nas bardzo ważne zwycięstwo. W drugiej połowie wyciągnęłyśmy wnioski, wyszłyśmy bardziej skoncentrowane o czym świadczy nasza bardzo dobra gra w obronie. To zwycięstwo nas zbudowało – podsumowała mecz Bożena Puter.

Wygrana z mistrzyniami Polski miała też wpływ na sytuację w tabeli. BC Polkowice pokonało VBW Arkę Gdynia 71:59 i dzięki zdobytym punktom, po pierwszym etapie rundy zasadniczej ekipa zajęła fotel lidera. Doskonały, przedświąteczny prezent dla fanów polkowickiej koszykówki.

BC Polkowice – VBW Arka Gdynia 71:59 (15:20, 17:19, 15:8, 24:12)

BC Polkowice: Weronika Gajda 18, Stephanie Mavunga 17 (16 zbiórek), Feyonda Fitzgerald 10 (9 asyst), Klaudia Gertchen 8, Sasa Cado 8, Alicja Grabska 7, Bożena Puter 3.

VBW Arka Gdynia: Ana-Marija Begić 11, Magdalena Szymkiewicz 11, Megan Gustafson 9, Alice Kunek 8, Morgan Bertsch 8, Klara Lundquist 7, Kamila Podgórna 3, Kamila Borkowska 2.

Koszykarki BC Polkowice pokonały mistrzynie Polski z Arki Gd...