Kolejne punkty dla SPS-u Chrobry Głogów. Królewscy pokonali Visłę Bydgoszcz

Zdjęcia ze spotkania
Zdjęcia ze spotkania SPS Chrobry Głogów
Zawodnicy SPS-u Chrobry Głogów zdobyli kolejne punkty dla zespołu. Tym razem w wygranym meczu z BKS Visła Proline Bydgoszcz.

Królewscy podjęli na swoim parkiecie gości z Bydgoszczy. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Dominika Walencieja oraz ich rywale zgotowali kibicom ciekawe widowisko. Emocji nie brakowało, o czym świadczy wynik 3:2 dla głogowian.

Pierwszy set należał do gości, którzy wygrali go do 23. W drugim górą byli głogowianie, pokonując przyjezdnych do 19. Role znów odwróciły się w trzecim secie, kiedy to Visła wygrała do 18. Czwarty set znów należał do SPS-u, który wygrał go do 21. I tym samym o losach całego meczu decydował tie-break, który zakończył się po myśli królewskich. Chrobry wygrał go do 10 i tym samym zwyciężył w całym spotkaniu 3:2. I to ku ogromnej radości kibiców, którzy tego dnia byli świadkami takiej karuzeli emocji. Zaraz po końcowym sygnale miłośnicy głogowskiej siatkówki mogli rozpocząć świętowanie.

MVP tego spotkania został Krzysztof Rykała - atakujący SPS-u, który zaliczył 22 punkty. Skuteczność jego ataku znalazła się na poziomie 67 procent. Zaliczył też jednego asa serwisowego.

To tym bardziej ważne zwycięstwo, bo Visła notowana jest w tabeli wyżej od Chrobrego. A dzięki takiemu wynikowi Chrobry zmniejszył jej przewagę nad sobą do zaledwie jednego punktu.

Kolejna wygrana SPS-u z rzędu

Dla Chrobrego była to już kolejna wygrana z rzędu. Głogowianie skrupulatnie budują swoją pozycję w tabeli tegorocznych rozgrywek. Wcześniej Królewscy pokonali: MKS Będzin, SMS Spałę oraz Olimpię Sulęcin. Obecnie zajmują siódme miejsce, mając na swoim koncie 20 punktów. Trzeba przyznać, że góra tabeli jest dosyć ciasna, bo do lidera - Mickiewicza Kluczbork, brakuje głogowianom zaledwie sześciu punktów.

Kolejny mecz rozegrają w sobotę, 3 grudnia. Zmierzą się wtedy na wyjeździe z ekipą BAS Białystok. Najbliższy rywal głogowian jest w dosyć trudnej sytuacji. Z 11 rozegranych spotkań przegrał 9 i do tej pory zgromadził tylko 9 punktów. W tym samym czasie głogowianie wygrali sześć spotkań, a przegrali pięć. I to właśnie oni są faworytem najbliższego spotkania. Ale nie podchodzą lekko do przeciwnika i ostro przygotowują się do nadchodzącego meczu. Bo w siatkówce wszystko może się zdarzyć.

Do końca roku Chrobry rozegra jeszcze cztery spotkania. Od stycznia zaś ruszy druga połowa rundy zasadniczej sezonu 2022/2023.

SPS Chrobry Głogów - BKS Visła Proline Bydgoszcz - 3:2

(23-25 | 25-19 | 18-25 | 25-21 | 15-10)

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani