Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

KGHM: Pobierz darmową aplikację na telefony komórkowe naMIEDZI. To 20 tras do zwiedzana między Legnicą a Głogowem

Grażyna Szyszka
Grażyna Szyszka
Darmowa aplikacja na telefony komórkowe naMIEDZI - KGHM Polska Miedź S.A. oraz samorządy Dolnego Śląska zapraszają mieszkańców i turystów do zwiedzania nieznanych miejsc w Zagłębiu Miedziowym. Darmowa aplikacja na telefony komórkowe zabierze użytkowników w intrygującą podróż po regionie.

Zainstaluj, zainspiruj się, odkrywaj - KGHM Polska Miedź S.A. oraz samorządy Dolnego Śląska zapraszają mieszkańców i turystów do zwiedzania nieznanych miejsc w Zagłębiu Miedziowym. Darmowa aplikacja na telefony komórkowe naMIEDZI, zabierze użytkowników w intrygującą podróż po regionie.

- Zagłębie Miedziowe to wyjątkowy region, a KGHM jest jego fundamentem. Naszym celem jest przekazanie wiedzy i wzbudzenie dumy u mieszkańców z naszego regionu. Zachęcamy do  rodzinnego wyjścia z czterech ścian i spacerów w najbliższej okolicy, aby odkrywać nieznane miejsca - powiedział Marcin Chludziński, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

- Mamy poczucie odpowiedzialności za lokalną społeczność, za środowisko naturalne, ale także za to, by promować dziedzictwo kulturowe Zagłębia Miedziowego. Aplikacja naMIEDZI w nowatorski sposób pomoże mieszkańcom i turystom odkryć ten piękny i ciekawy region. Uruchomienie naMIEDZI to efekt naszego intensywnego dialogu z samorządami i realizacja wspólnych długofalowych celów – dodał Chludziński.

Darmowa aplikacja na telefony startuje z ponad 20 trasami między Legnicą a Głogowem. 250 punktów związanych z lokalną historią, zabytkami i ciekawostkami z regionu opisano krótkimi tekstami oraz zilustrowano zdjęciami i materiałami filmowymi.

- W badaniach zrealizowanych w 2019 roku przez Fundację KGHM i samorządy okazało się, że około 30 procent młodzieży z terenu LGOM w dorosłości najbardziej chciałoby mieszkać za granicą. Przez wspólne działania z gminami i powiatami, chcemy zmienić ten trend. Budujemy poczucie przynależności i dumy z małej ojczyzny, jaką jest Zagłębie Miedziowe. Wraz z samorządami pragniemy zatrzymać młodzież w regionie i w Polsce – mówi Lidia Marcinkowska–Bartkowiak, dyrektor naczelny ds. komunikacji w KGHM.

Darmowa aplikacja naMIEDZI

Aplikacja naMIEDZI służy całemu regionowi. Pięć ścieżek tematycznych poświęcono polskiej miedzi, od której pochodzi zwyczajowa nazwa Zagłębie Miedziowe. Użytkownicy aplikacji będą mieli okazję m.in. dowiedzieć się, w jakim celu używa się dronów pod zmienią i jaką drogę musi przebyć szara ruda miedzi, aby zamieniła się w rdzawo pomarańczową katodę o zawartości 99,99% Cu. Aplikacja dostarczy również informacji o aktualnych wydarzeniach w regionie.
Do skorzystania z aplikacji naMIEDZI wystarczy telefon komórkowy lub tablet z dostępem do Internetu, funkcją lokalizacji i Bluetooth. Dzięki zastosowaniu technologii Beacon, treść niektórych punktów jest ukryta i wyświetli się tylko wtedy, gdy użytkownik aplikacji znajdzie się fizycznie w konkretnej lokalizacji. Ma to zachęcić do aktywnego zwiedzania Zagłębia Miedziowego.

DO POBRANIA NA STRONIE
TUTAJ

Aplikacja została napisana z myślą o użytkownikach dwóch najpopularniejszych, mobilnych systemów operacyjnych – iOs (wersja 12.4 i wyżej) i Android (wersja 8.1 i wyżej).
naMIEDZI prowadzi użytkownika po trasie zwiedzania dzięki wykorzystaniu nadajników GPS oraz technologii iBeacon. Do działania aplikacji niezbędne jest połączenie internetowe oraz aktywny Bluetooth.

Aplikacja powstała dzięki współpracy KGHM Polska Miedź S.A. i samorządów Zagłębia Miedziowego. Atrakcja będzie na bieżąco uzupełniana o kolejne miejsca, zdjęcia i filmiki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na glogow.naszemiasto.pl Nasze Miasto