Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

KGHM: Huta Miedzi Cedynia z prestiżowym znakiem The Copper Mark

RED
Huta Miedzi Cedynia otrzymała prestiżowy znak
Huta Miedzi Cedynia otrzymała prestiżowy znak KGHM
Należąca do KGHM Huta Miedzi Cedynia ze znakiem The Copper Mark. Oddział miedziowej spółki jest pierwszym autonomicznym (stand-alone) zakładem przetwórczym na świecie, który otrzymał takie wyróżnienie.

Spis treści

Oddział miedziowej spółki jest pierwszym autonomicznym (stand-alone) zakładem przetwórczym na świecie, który otrzymał takie wyróżnienie. Otrzymanie znaku to potwierdzenie, że zakład prowadzi efektywną i zgodną z najwyższymi standardami produkcję miedzi.

Huta ma prototypową maszynę do cięcia granulatu

– Huta Miedzi "Cedynia" jest nowoczesną walcownią, która stale wdraża nowe techniki produkcyjne i działa zgodnie z wszystkimi normami środowiskowymi. W ostatnim czasie uruchomiliśmy prototypową maszynę do cięcia granulatu, która spełniła wszelkie oczekiwania. Setki metrów drutu i walcówki cięte są na idealnie odmierzone odcinki i to dwa razy szybciej. Obecnie huta może produkować 4 tysięcy ton granulatu rocznie, a dotychczas było to 2 tys. ton – mówi Ryszard Jaśkowski, dyrektor naczelny Huty Miedzi Cedynia.

Huta Miedzi Ceddynia na mapie

HM Cedynia spełniła 32 kryteria

Aby otrzymać prestiżowy znak Copper Mark, Huta Miedzi Cedynia musiała spełnić 32 kryteria konieczne do jego przyznania. Pod uwagę wzięto między innymi;

  • działania związane m.in. z ochroną środowiska,
  • łańcuch dostaw dla metali,
  • warunki pracy,
  • prawa pracowników,
  • praktyki w zakresie zarządzania ryzykiem
  • współpracę z lokalnymi społecznościami.

Certyfikat obecnie jest standardem rynkowym, który pozwala KGHM skutecznie konkurować na rynku produktów przetworzonych z miedzi.

Znak Cooper Mark mają już huty Legnica i Głogów

Znakiem Copper Mark od 2021 roku mogą się chwalić pozostałe huty KGHM: Głogów i Legnica.

– Wszystkie huty KGHM spełniają najwyższe globalne standardy produkcji w zakresie środowiskowym, społecznym i zarządczym. Pracujemy zgodnie z normami środowiskowymi, dbamy o otoczenie i możemy się pochwalić świetną współpracą z lokalnymi społecznościami. Wyróżnienie dla Huty Miedzi Cedynia potwierdza pozycję KGHM jako światowego lidera w branży wydobywczej – powiedział Tomasz Zdzikot, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Do KGHM należą huty miedzi w Głogowie, w Legnicy oraz HM Cedynia - Walcownia. W każdej z nich procesy produkcyjne opierają się na różnych technologiach. W 2022 roku w hutach KGHM zatrudnionych było ponad 3600 osób. Oprócz miedzi, srebra i złota w hutach KGHM produkowane są: ołów surowy, ołów rafinowany, kwas siarkowy, siarczan niklawy oraz selen.

Zobacz też:

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na glogow.naszemiasto.pl Nasze Miasto