Już dziś Chrobry Głogów wraca do gry. Na początek derby z Górnikiem Polkowice

Zdjęcia z meczu
Zdjęcia z meczu Chrobry Głogów S.A.
Zimowa przerwa w rozgrywkach dobiega końca. Już dziś Chrobry Głogów wróci do walki na pierwszoligowych boiskach.

Po blisko dwóch miesiącach przygotowań Chrobry Głogów, podobnie jak pozostałe zespoły grające w Fortuna 1. Lidze, wraca na boisko. Koniec ze sparingami, czas na walkę o ligowe punkty. Na kibiców już na starcie rundy wiosennej czekają spore emocje, bo Pomarańczowo-Czarni podejmą na własnym boisku Górnika Polkowice. Czekają nas więc derby regionu.

W piątek głogowianie przeszli trening i odnowę biologiczną. Dzień czekał ich ostatni trening i odprawa. A już w niedzielę, 27 lutego, Chrobry zmierzy się z Górnikiem. Początek meczu w Głogowie zaplanowano na godz. 18.

W kadrze Chrobrego na nadchodzącą rundę jest 27 zawodników. Wśród nich nowa twarz - dołączony niedawno do zespołu Japończyk Toshiya Inoue. Średnia wieku w zespole to 25,4 lata. Najstarszym zawodnikiem jest 36-letni Michał Iłków-Gołąb, najmłodszym 17-letni Eryk Pieczarka. W Głogowie gra pięciu obcokrajowców. To: Jaka Kolenc (Słowenia), Oliver Praznovsky (Słowacja), Mavroudis Bougaidis (Grecja), Dennis van der Heijden (Holandia) oraz wspomniany już Toshiya Inoue (Japonia).

Za nimi ostatni sprawdzian

19 lutego Chrobry rozegrał ostatni mecz sparingowy w rundzie przygotowawczej. Na wyjeździe zmierzył się z Zagłębiem Lubin. Głogowianie przegrali z ekstraklasowcem 0:3.

Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła już w 9. minucie i była efektem rzutu karnego. Kolejne dwie lubinianie zdobyli już w drugiej połowie meczu.

W sumie w ostatnich tygodniach Chrobry rozegrał pięć sparingów. Dwa przegrał (Miedź Legnica 1:3 i Zagłębie Lubin 0:3), dwa wygrał (Błękitni Stargard 6:0, Lechia Zielona Góra 2:1) i jeden zremisował (KKS Kalisz 1:1). Bramki dla Chrobrego w tym czasie zdobywali: 4 - Mateusz Machaj (4), Mateusz Bochnak i Hubert Turski (po 2) oraz Dennis van der Heijden i Mikołaj Lebedyński (po 1).

ZAGŁĘBIE LUBIN - CHROBRY GŁOGÓW 3:0 (1:0)

BRAMKI: 1:0 Zivec 9 (k), 2:0 Wójcicki 53, 3:0 Zhigulev 71

ZAGŁĘBIE: Buric (46 Hładun) - Kłudka, Lepczyński (46 Kizyma), Ławniczak, Sobczak, Wójcicki, Żubrowski, Zhigulev, Dudziński (60 Lepczyński), Zivec (60 Masiak), Podliński (60 Sławiński).

CHROBRY: Leszczyński - Ilków-Gołąb, Bougaidis (78 Michalec), Praznovsky, Ziemann, Kolenc, Rzuchowski, Bochnak (78 Pieczarka), Turski, Piła, Lebedyński (78 van der Heijden).