Jezioro Sławskie w otoczeniu pięknej przyrody na wyjątkowym filmie z lotu ptaka. Aż zapiera dech!

Grażyna Szyszka
Film jest częścią projektu edukacyjnego
Film jest częścią projektu edukacyjnego Nadleśnictwo Sława Śląska
Jezioro Sławskie w otoczeniu pięknej przyrody pokazane w filmie, który zapiera dech. Jest to projekt edukacyjny pokazujący walory przyrodnicze Sławy i okolicy. Powstał na zlecenie Nadleśnictwa Sława Śląska.

Film będący częścią prezentacji edukacyjnej pokazujący przyrodnicze walory Sławy i okolicy, powstał ramach projektu „Ochrona ptaków i siedlisk na obszarach Natura 2000 Pojezierze Sławskie i Żurawie Bagno Sławskie oraz ograniczenie antropopresji turystycznej na te obszary w Nadleśnictwie Sława Śląska".

Nagranie trwające blisko 4 minuty to piękne kadry Jeziora Sławskiego o różnych porach dnia, ptactwo wodne, ale też lasy otulające jezioro nazywane też Śląskim Morzem oraz cenny przyrodniczo obszar Natura 2000 Żurawie Bagno Sławskie. To obszar torfowisk przylegający do północno-zachodniego brzegu Jeziora Sławskiego, będący miejscem lęgowym wielu gatunków ptaków oraz siedliskiem chronionych roślin.

Zobacz film:

Film można oglądać na profilu społecznościowym Nadleśnictwa Sława Śląska, które jest jego pomysłodawcą. Wkład finansowy w jego powstanie miały też gminy Kolsko i Sława. Co ciekawe, nadleśnictwu wcale nie chodziło o pokazanie piękna jeziora.

- Film jest częścią prezentacji edukacyjnej dostępnej na stronie naturalnaslawa.pl. Nie chodziło nam o promowanie turystyki, tylko o ochronę gatunków ptaków i siedlisk przyrodniczych występujących na terenie naszego nadleśnictwa - mówi Emilia Rola, pracownik Nadleśnictwa Sława Śląska. - Żurawie Bagno Sławskie, które jest też ujęte w filmie to torfowisko objęte ochroną czynną w unijnym projekcie. Zależało nam przede wszystkim na pokazaniu tych miejsc. Turystyka i walory krajobrazowe są na drugim planie.

Czytaj też:

Dodajmy, że na terenie Nadleśnictwa Sława Śląska swoje lęgi wyprowadzają już bielik, sokół wędrowny. Pod ochroną jest też dużo ptactwa wodnego, choćby kaczki – głowienka i gągoł, czy łyska.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014- 2020.

Zobacz piękne kadry z filmu:

Film jest częścią projektu edukacyjnego

Jezioro Sławskie w otoczeniu pięknej przyrody na wyjątkowym ...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

MKOL dopuszcza Rosjan do startów, są jednak warunki

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na glogow.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie