Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jezioro Sławskie w otoczeniu pięknej przyrody na wyjątkowym filmie z lotu ptaka. Aż zapiera dech!

Grażyna Szyszka
Film jest częścią projektu edukacyjnego
Film jest częścią projektu edukacyjnego Nadleśnictwo Sława Śląska
Jezioro Sławskie w otoczeniu pięknej przyrody pokazane w filmie, który zapiera dech. Jest to projekt edukacyjny pokazujący walory przyrodnicze Sławy i okolicy. Powstał na zlecenie Nadleśnictwa Sława Śląska.

Film będący częścią prezentacji edukacyjnej pokazujący przyrodnicze walory Sławy i okolicy, powstał ramach projektu „Ochrona ptaków i siedlisk na obszarach Natura 2000 Pojezierze Sławskie i Żurawie Bagno Sławskie oraz ograniczenie antropopresji turystycznej na te obszary w Nadleśnictwie Sława Śląska".

Nagranie trwające blisko 4 minuty to piękne kadry Jeziora Sławskiego o różnych porach dnia, ptactwo wodne, ale też lasy otulające jezioro nazywane też Śląskim Morzem oraz cenny przyrodniczo obszar Natura 2000 Żurawie Bagno Sławskie. To obszar torfowisk przylegający do północno-zachodniego brzegu Jeziora Sławskiego, będący miejscem lęgowym wielu gatunków ptaków oraz siedliskiem chronionych roślin.

Zobacz film:

Film można oglądać na profilu społecznościowym Nadleśnictwa Sława Śląska, które jest jego pomysłodawcą. Wkład finansowy w jego powstanie miały też gminy Kolsko i Sława. Co ciekawe, nadleśnictwu wcale nie chodziło o pokazanie piękna jeziora.

- Film jest częścią prezentacji edukacyjnej dostępnej na stronie naturalnaslawa.pl. Nie chodziło nam o promowanie turystyki, tylko o ochronę gatunków ptaków i siedlisk przyrodniczych występujących na terenie naszego nadleśnictwa - mówi Emilia Rola, pracownik Nadleśnictwa Sława Śląska. - Żurawie Bagno Sławskie, które jest też ujęte w filmie to torfowisko objęte ochroną czynną w unijnym projekcie. Zależało nam przede wszystkim na pokazaniu tych miejsc. Turystyka i walory krajobrazowe są na drugim planie.

Czytaj też:

Dodajmy, że na terenie Nadleśnictwa Sława Śląska swoje lęgi wyprowadzają już bielik, sokół wędrowny. Pod ochroną jest też dużo ptactwa wodnego, choćby kaczki – głowienka i gągoł, czy łyska.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014- 2020.

Zobacz piękne kadry z filmu:

Film jest częścią projektu edukacyjnego

Jezioro Sławskie w otoczeniu pięknej przyrody na wyjątkowym ...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na glogow.naszemiasto.pl Nasze Miasto