II miejsce Bartłomieja Kurosza i Izy Sroczyńskiej

sel
Iza Sroczyńska i Bartłomiej Kurosz z Głogowa zajęli II miejsce w klasie tanecznej D powyżej 15 lat. Grażyna Szyszka
W Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego O puchar Prezydenta Miasta Głogowa startowało 208 par tanecznych z 59 klubów i szkół tańca z całej Polski. Pary rywalizowały pomiędzy sobą w 16 grupach wiekowych i klasach tanecznych.

Głogów reprezentowały 23 pary taneczne. Najmłodsi tancerze w klasie rekreacyjnej 8-9 lat H , startowali pierwszy raz na tak dużej imprezie. Do finału zakwalifikowali się (zajmując równorzędne pierwsze miejsce ) Filip Szymański i Julia Saja, Łukasz Zalewski i Wojno Aleksandra, Bartosz Rutkowski i Martyna Piekarska. W klasie tanecznej 12-13 lat klasa H nasi reprezentanci debiutowali także na pierwszym miejscu (Kamil Chitro i Klaudia Chaberek). Największy sukces odnieśli głogowianie w kasie tanecznej D powyżej 15 lat, w której Bartłomiej Kurosz i Iza Sroczyńska zajęli II miejsce. W tej kategorii wygrała para z Gorzowa Wlkp. - Tomasz Kuczałko i Marlena Szurko z Klubu Fan Dance. IV miejsce w tej kategorii zajęli także głogowianie Kamil Walicki i Magdalena Czerwińska.

W klasie 14-15 lat kl C nasza para, Paweł Tomaszewski i Sandra Stępień w tańcach latynoamerykańch i standardowych zajęła 5. miejsce. W tej kategorii wygrała para z Poznania z klubu Dziupla - Szymon Koźlak i Anna Piotrowska.

Głogów miał też swoich reprezentantów w kategorii powyżej 44 lat.Para Robert i Urszula Chrzuszcz zajęła 6. miejsce. W tej kategorii wygrała para z Wrocławia z klubu Gemar, Janusz Mazur i Renata Saj-Mazur.

W najwyższej kategorii tanecznej na turnieju, klasie A powyżej 15 lat w tańcach standardowych gospodarze Bartosz Burka i Agata Nawoj zajęli 4. miejsce. Rywalizację wygrała para z Kluczborka z klubu Dance Center Konrad Paprocki i Jystyna Malisz, a w tańcach latynoamerykańskich nasza para Mateusz Kosno i Paulina Obiała zajęła 4. miejsce. Wygrała para z Poznania z klubu Słońce, Adam Matecki i Sara Janicka .

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0