Idealna do nauki zawodu. Nowa sala w ZS Wyżykowskiego w Głogowie. ZDJĘCIA

Kacper Chudzik
Kacper Chudzik
Nowa pracownia w ZS Jana Wyżykowskiego w Głogowie
Nowa pracownia w ZS Jana Wyżykowskiego w Głogowie Kacper Chudzik
Udostępnij:
W Zespole Szkół im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie otworzono po przebudowie pracownię do nauki zawodu. Posłuży ona przede wszystkim przyszłym technikom automatykom.

Uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie mogą już korzystać z całkowicie przebudowanej pracowni do nauki zawodu, w której mogą przygotowywać się przede wszystkim automatycy. Ale idealnie posłuży ona również między innymi elektrykom.

– Chcąc przygotować dobrych fachowców musimy dysponować odpowiednim wyposażeniem technicznym. Kolejne modyfikacje programu kształcenia w zawodzie technik automatyk wymusiły na szkole poważną modernizację pracowni automatyki. Wcześniej pracownia była wyposażona w komputery, sterowniki PLC i niezbędne układy sterowane. Nowe wymagania egzaminacyjne, które będą obowiązywały w następnych latach wymagały wyposażenia pracowni w nowe instalacje i nowy sprzęt – mówi dyrektor Piotr Rossa.

Zobacz też:

Odnowiona pracownia jest teraz wyposażona w instalacje logiczną, zasilania napięciem 24V, 230/400V. Powstała tam też instalacja pneumatyczna, ponieważ wymagania egzaminacyjne dla techników automatyków dotyczą także obsługi urządzeń pneumatycznych.

– Oczywiście kształt i wyposażenie posiadane i jeszcze planowane do zakupienia umożliwi naukę nie tylko automatykom ale i pozostałym zawodom z pokrewnych branż jakimi są elektronicy i teleinformatycy – dodaje dyrektor.

Pracownia przebudowana została dzięki środkom ze starostwa powiatowego w Głogowie. Przeznaczono na to 150 tysięcy złotych. Kolejne, niecałe 50 tysięcy przeznaczono na wyposażenie pracowni.

– Oczywiście będziemy dalej wyposażać tą pracownię, jak i kolejne, aby przygotowywać naszych uczniów do zadań, jakich oczekują pracodawcy. Aby kończąc naszą szkołę, nie byli zaskakiwani nowinkami w nowych miejscach pracy – mówi starosta Jarosław Dudkowiak.

Popularna szkoła w Głogowie

Zespół Szkół im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie to jedna z większych szkół Powiatu Głogowskiego. W III Liceum Ogólnokształcącym im. Bohaterów Westerplatte uczy się 260 uczniów w klasach: ogólnej, mundurowej i prozdrowotnej. Technikum to ponad 400 uczniów kształcących się w takich zawodach jak: technik przemysłu metalurgicznego, technik podziemnej eksploatacji kopalin innych niż węgiel kamienny, technik elektronik, technik teleinformatyk i technik automatyk.

Nowa pracownia w ZS Jana Wyżykowskiego w Głogowie

Idealna do nauki zawodu. Nowa sala w ZS Wyżykowskiego w Głog...

Zobacz też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie