Gwardia Opole pokonała SPR Chrobrego Głogów 25:23. Bez punktów na wyjeździe

Głogowianie przegrali wyjazdowy mecz z Gwardią.
Głogowianie przegrali wyjazdowy mecz z Gwardią. SPR Chrobry Głogów
Bez punktów do Głogowa wrócili zawodnicy SPR-u Chrobry Głogów z meczu z Gwardią Opole. Gospodarze spotkania pokonali zawodników Vitalija Nata 25:23.

Różnica niewielka, jednak ostatecznie szczypiorniści Chrobrego Głogów nie zdołali pokonać Gwardii Opole i przegrali wyjazdowe spotkanie. W jego trakcie gospodarze zdobyli 25 bramek, a głogowianie 23.

Spotkanie można uznać za dosyć wyrównane. Na jego początku to nawet głogowianie przez chwilę mieli przewagę. Jednak gospodarze szybko zadbali o nadrobienie i przegonienie przyjezdnych. Końcówka pierwszej połowy zdecydowanie należała już do opolan. Na przerwę schodzili prowadząc 13:10.

W drugiej połowie było podobnie. Gospodarze budowali przewagę, a głogowianie starali się ich dogonić. Kilka razy mieli nawet szansę na wyrównanie, jednak ostatecznie do tego nie doszło. Nie bez powodu MVP meczu został bramkarz ekipy gości, który skutecznie uniemożliwiał SPR-owi wyrównanie.

– Było mnóstwo emocji. Gratuluje zespołowi z Opola wygranej, bo na nią zasłużyli. Mieli zamurowaną bramkę w postaci Adama Malchera. Nie da się wygrać meczu, kiedy nie zdobywasz bramek z takich pewnych sytuacji, jakie on wybronił. To zadecydowało o wyniku. Nie mam zastrzeżeń do obrony, bo 25 bramek to nie jest dużo. Idziemy dalej swoją drogą, musimy poprawić tą skuteczność – mówił po meczu Vitalij Nat, trener SPR-u Chrobry Głogów.

Odra wygrała zasłużenie, a głogowianie musieli pogodzić się z takim stanem rzeczy.

– Według mnie oba zespoły były dobrze przygotowane pod ten mecz. Tak jak mówił nasz trener, w ten sposób meczu się nie da wygrać. Skuteczeność była bardzo zła. Ale co teraz możemy zrobić? Tylko iść do przodu i walczyć o następne punkty – dodał Wojciech Dadej po meczu w Opolu.

W kolejnym meczu SPR zmierzy się we własnej hali z z Torus Wybrzeżem Gdańska. Spotkanie zaplanowano na środę, 19 października. Jego początek o godz. 17.45.

Po sześciu meczach głogowianie zajmują szóste miejsce w tabeli z dorobkiem 9 punktów. Ich najbliższy rywal jest na miejscu czwartym z trzynastoma punktami.

KPR Gwardia Opole – Chrobry Głogów 25:23 (13:10)

Gwardia: Malcher, Lellek – Sosna 3, Fabianowicz 1, Wojdan 3, Koc, Hryniewicz, Stempin, Jankowski 3, Widomski 3, Kawka 3, Morawski 1, Scisłowicz 1, Kucharzyk, Monczka 2, Chychykalo 5

Chrobry: Stachera, Dereviankin – Grabowski, Zdobylak 3, Warmijak, Kosznik 1, Tilte, Orpik 1, Jamioł 3, Dadej 2, Matuszak 2, Otrezov 6, Styrcz, Wiatrzyk, Paterek 1, Skiba 3